Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alphard HW1000 - dwa (nie) takie same głośniki.

Przjaciel 03 Sie 2016 16:24 936 2
  • #1 03 Sie 2016 16:24
    Przjaciel
    Poziom 9  

Wiatm!

Jeżeli to zły dział, z góry przepraszam.

Mianowicie.
    Jestem na etapie kończenia mojego zestawu mini-estradowego, który ma być takim dodatkowym, możliwie najtaniej wykonanym. Bass 2x Altphard HW1200 (30cm) 8ohm, nadstawki Altphard HW1000 (25cm) 8ohm + podróba GDWT9/100FP.
    I właśnie w tych HW1000 leży cały problem.
    Głośniki kupiłem używane, aby zaoszczędzić na budżecie. HW1200 kupiłem identyczne od jednej osoby (50zł para), oba z czarną naklejką na magnesie. Jednego HW1000 mam od kolegi (20zł). Tak samo jak basy ma on czarną naklejkę. Zbrakło mi tylko jeszcze jednego takiego. W końcu wypatrzyłem go u jeszcze innej osoby (20zł), więc zamówiłem, użytkując narazie to co mam. Całość karmie dwoma eltronami WM100 z mojego pierwszego zestawu, puki czegoś nie znajdę (jeden eltron - jedna nadstawka full pasmo + jeden sub z pas. filtrem 150Hz 12db/okt.)

Jak dotarł do mnie HW1000, nie miło się zaskoczyłem. Wiedziałem że ma on inną nalepke (taka szaro-żółta), Ale też Altphard i też HW1000. Mimo to jest on strasznie miękki. Jak wszystkie pozostałe są twarde, typowe estradówki, to ten pomimo szmacianego zawieszenia, zachowuje się jakby było ono z pianki. Jak podłącze go do zestawu, to lata jak, za przeproszeniem, szmata, tak aż boje się na niego całych 50W. Po włożeniu go w nadstawkę (BR strojony lekko poniżej F rez.) to strasznie furkocze w dźwięku i dalej lata jak szmata.
    Są jakieś różne serie tych samych modeli głośników Altpharda? Mimo że to ten sam model, to inna nalepka i inna twardość zawieszeń. To jest typ do budy zamkniętej?
    Jak to z nimi jest? Kierowałem się tylko modelem.

Pozdrawiam Michał.

0 2
  • #2 05 Sie 2016 19:06
    DjMapet
    Poziom 43  

Przjaciel napisał:
    Jak to z nimi jest?

Tak to z nimi jest, że robi to Chińczyk i nakleja taką nalepkę, jaką sobie ktoś zażyczy.
    Alphard to "marka" z niskiej półki, więc nie można mieć pretensji o nie powtarzalność każdej partii.
    Może być też tak, że każdą z tych partii, robił inny Chińczyk.
    Te same głośniki, można znaleźć z nalepką różnych innych firm o wątpliwej reputacji, np Fonics.
    Sprzedaj go i kup taki z czarną nalepką.

Tak na marginesie, budowanie kolumn estradowych, na głośnikach (niby) estradowych o skuteczności głośników konsumenckich, to słaby pomysł.

Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Sie 2016 00:24
    Przjaciel
    Poziom 9  

Hmmm...
    W takim razie będę musiał takiego z czarną nalepką poszukać.

Co do robienia kolumna niby estradowych na niskiej jakości głośnikach było nazwijmy to założeniem projektowym. Ma to być zestaw który rozstawi się w dużym pokoju / garażu / mniejszej salce i zrobi tzw. "imprezę". Ew. nie szkoda, jak się pożyczy znajomemu.
    A używane alphardy to najlepszy komplet do kolumn ze starych mebli obitych tapicerką ze starych tapczanów. :P Całość poprostu miała być zrobiona jak najtaniej (najlepiej za 0zł, czyli z gratów z odzysku).

No nic. Na razie przerobiłem jedną nadstawkę, tą w której siedzi ten z żółto-szarą nalepką, na closed zaklejając otwory BR wewnątrz kolumny, i jak narazie on tam pogra. Po tym zatkaniu mniej się tłucze i ograniczyło mu to wychylenie, lecz o niskich tonach z niej można zapomnieć (10").

Dzięki za odpowiedź. Słyszałem o różnicach w tych samych modelach Altphardów, ale nie spodziewałem się że aż tak to się ma. Powinno się to traktować jako dwa różne głośniki/modele.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    Michał.

0