Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osobowy VW caddy - po otwarciu drzwi kierowcy miga wyświetlacz godziny i przebie

zwirzyk 03 Sie 2016 19:40 690 2
  • #1 03 Sie 2016 19:40
    zwirzyk
    Poziom 10  

I znowu muszę zwrócić się o pomoc do uczynnych. VW caddy osobowy. Po otwarciu drzwi kierowcy na wyświetlaczu migają- godzina i przebiegi kilom.Bardzo często zeruje się godzina i dzienny przebieg km.Po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyświetlacz nie mruga i wszystkie symbole świecą się poprawnie.Uciążliwe jest natomiast częste prawie za każdym otwarciem drzwi kierowcy , nastawianie zegara czasowego. Dzieje się tak od 2 miesięcy.Może ktoś spotkał się z taką nieprawidłowością i ją usunął.
    Druga sprawa to kłopot z radiem / oryginał/. W miastach zakres i słyszalność większości stacji radiowych jest poprawny . Natomiast przy wyjazdach poza miasto, nawet silne stacje radiowe zanikają. Podejrzewam ,że jest to związane z wycięciem szyby przedniej / usunięcie korozji na nadszybiu / i ponownym jej wklejeniu. Przed tą naprawą radio funkcjonowało poprawnie w miastach i poza nimi.Jeżeli moje podejrzenia są trafione proszę o podpowiedź jak tej niesprawności zaradzić. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 03 Sie 2016 22:03
    Gunslinger
    Poziom 29  

Rozumiem że Caddy bazujący na polo 6N, nie nowszy? Co do radia to w polo miałem tak samo, zrzuciłem podsufitkę, zdjąłem antenę, przelutowałem w niej wzmacniacz, a okazało się że się wypiął kabel z radia. Tobie też radze zacząć od tego sprawdzanie.

Co do zegarów, to w drzwiach jest tylko krańcówka zwierająca do masy. Takie zachowanie po otwarciu drzwi jest strasznie dziwne. Sprawdź jaką masz wartość bezpiecznika 27.

0
  • #3 20 Sie 2016 10:17
    zwirzyk
    Poziom 10  

Dziękuję za podpowiedź.
    Nic nie dało sprawdzenie bezpiecznika o którym wspominałeś.Usterka się dalej ciągnie i chyba tylko pomoc elektronika będzie potrzebna. Natomiast co do zasięgu radia, po wycięciu przedniej szyby ,wycięto też pasek antenowy połączony z "włosem w szybie przedniej, a że pasek antenowy z szyby jest zakończony kostką wpinaną do kabla antenowego, więc do końca tego paska przylutowałem cienki kabel w osłonie długości ok.1,5 m, kabel umieściłem w słupku przedniej szyby i radio gra. Na razie sprawdzałem w mieście i są nawet słabe stacje. Zobaczę jak będzie poza miastem.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem, nawet tych, którzy nie zabrali głosu .

0