Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A8 d3 4.2 v8 - 6hp26 czujnik położenia f125 tryb awaryjny skrzyni automatycznej

03 Sie 2016 20:10 4305 9
  • Poziom 15  
    Witam
    Posiadam audi a8 z skrzynia 6hp26a o oznaczeniu gnu w cieplejsze dni wywala mi błąd czujnika f125 mam pytanie czy po demontażu elektroniki idzie go jakoś podratować bądź wyczyścić tak by działał normalnie ? Zauważyłem ze błąd pojawia sie cześciej jak jest ciepło na dworze . Z góry dziękuje za pomoc bo szkoda mi wydawać pieniędzy na skrzynie jak da sie go uratować .
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Spróbuj może będzie efekt, ale jak znam z autopsji bez ingerencji w elektronikę się nie obejdzie. A8 d3 4.2 v8 - 6hp26 czujnik położenia f125 tryb awaryjny skrzyni automatycznej
  • Poziom 15  
    bez ingerencji tzn ? Mówimy o zmianie elektroniki czy wymianie samego czujnika ?
    Nie ma mowy o zmianie elektroniki. Tam nie ma czujnika jest element przesuwny czytnik Halla (z magnesami). Na magnesach zbiera się nalot metalowy i on mógłby zakłócać komunikację, ale działo by się to też na skrzyni nie rozgrzanej. Czy demontowałeś mechatronikę w 6HP26 ?A8 d3 4.2 v8 - 6hp26 czujnik położenia f125 tryb awaryjny skrzyni automatycznej
  • Poziom 15  
    Nie demontowalem jeszcze jutro postaram sie sciągnąć miskę i zobaczyć jak wyglada od środka czujnik halla czy dużo osadów .

A jakość oleju może mieć wpływ na działanie tego czujnika? , bo podejrzewam ,ze nie był zmieniany od nowości a jest ponad 300 tys przebiegu .
    Jakość oleju na pracę selekcjonera nie ma wpływu. Nie dostaniesz się do selekcjonera jak nie zdemontujesz płyty zaworowej. A8 d3 4.2 v8 - 6hp26 czujnik położenia f125 tryb awaryjny skrzyni automatycznej
  • Poziom 15  
    Jestem po demontażu mechatroniki i czyszczeniu tego czujnika był cały zawalony mazią taka metalowa . Niestety błąd pojawia sie dalej ale w dużo mniejszej częstotliwości . Na dwa dni jeżdżenia tryb awaryjny wskoczył 3 razy .
  • Poziom 15  
    Panie Romualdzie a co pan robi w takim przypadku ?
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Wysyłam do naprawy (dane na pw).
  • Poziom 15  
    Problem rozwiązany pomógł Pan Romuald czujnik f125 trzeba było zmienić