Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Sportage 2 - USB do radia

03 Sie 2016 20:12 3882 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Podłączyłem do KIA Sportage 2 radio z KIA RIO 2, pasuje idealnie. Jedyny minus tego rozwiązania to, że nie mogę podpiąć USB do niego. Zastanawiam się, czy jest to możliwe, radio z tyłu posiada gniazdo mini ISO, przeglądając forum zauważyłem, że tam są piny odpowiedzialne za USB.
    Pytanie 1:
    Czy ktoś wie, czy w tym seryjnie montowanym radiu w KIA RIO 2 było gniazdo - chodzi o takie podłączone off-line?
    Pytanie 2:
    Jeśli takie gniazdo było podłączone, to jeśli zakupiłbym wtyk mini ISO i do tego pod odpowiednie piny podpiąłbym gniazdo USB, to radio czytałoby muzykę z Pendrive?
    Pytanie 3:
    Jeśli nie USB, to czy przez gniazdo mini ISO mógłbym choć podpiąć urządzenie przez AUX? Nadmienię, że w radiu jest przycisk AUX.
    Radio, jakie posiadam jest np na tej aukcji:
    http://www.ebay.com/itm/Kia-Rio-De-2-Radio-Cd...D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
    Proszę o poradę.
  • Admin grupy komputery
    krisk1979 napisał:
    Pytanie 3:
    Jeśli nie USB, to czy przez gniazdo mini ISO mógłbym choć podpiąć urządzenie przez AUX? Nadmienię, że w radiu jest przycisk AUX.
    Sprawdź:
    http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/linein.htm

krisk1979 napisał:
    przeglądając forum zauważyłem, że tam są piny odpowiedzialne za USB.
    Gdzie widziałeś taką informację?

Jak masz radio z takimi gniazdami, to masz z USB:
    Kia Sportage 2 - USB do radiaSchowek...jpg Download (50.13 kB) Kia Sportage 2 - USB do radiacapture_00...101505.jpg Download (105.59 kB)
  • Admin grupy komputery
    4 kabelki - można podłączyć (na krótko) dowolny kabel z gniazdem USB i sprawdzić działanie. Nie wiem jednak, jak zareaguje samo radio i jak w nim wybrać źródło dźwięku - może aktywuje się po wykryciu pendrive.
  • Poziom 9  
    Witam
    Kupiłem wtyczkę ISO z wyprowadzeniem AUX- ale do AUDI i VW- nie działa. Pogrzebałem w sieci i znalazłem schemat gniazda MINI ISO do KIA i HYUNDAI- schemat w załączniku.
    Podłączyłem piny wg schematu: AUX INPUT L, AUX INPUT R oraz AUX GND, niestety po podłączeniu telefonu z muzykę i przełączeniu w radiu AUX na wyświetlaczu jest napis NO MEDIA, czyli jak bez podłączenia. W gnieździe MINI ISO na schemacie jest też pin AUX INPUT DETECT, podejrzewam, że to też trzeba podłączyć, ma ktoś pomysł jak?
    USB zajmę się później, chciałbym zacząć od podłączenia AUX- wydaje się łatwiejsze...
  • Poziom 15  
    W hondzie aux detect łączy się zworką z aux gnd ,ciekawe czy jest tak samo tutaj :/
  • Poziom 9  
    Najlepiej byłoby zajrzeć do schematu, ale gdzie go znaleźć?
    Może ktoś pomóc?
    Kod radia: 961001G892AMX
    Radio pochodzi z Kia RIO 2010r.