Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Land Rover Freelander1 - Błądy komputera i awarie elektryki

03 Sie 2016 20:31 900 1
  • Poziom 8  
    Witam.Posiadam Land Rovera Freelandera z 2003 roku z silnikiem 1.8 na podtlenku gazu ;] Samochód zakupiłem około 2 miesiące temu i generalnie poza wymianą rozrządu i olejow wraz filtrami nie zaglądałem do niego aż do tej pory.Otóż trafiła mi się okazja i podłączyłem komputer z programem Auto Com. System wykazał kupę błędów ale udało się je wszystkie usunąć jednakże powróciły one jeszcze tego samego dnia. Oto co wyświetlił program :
    P1192 Grzałka czujnika tlenu za katalizatorem
    P0480 Napęd wentylatora chłodnicy,obwód otwarty,błąd stały
    C1221 - Obwód wlacznika pedalu hamulca,nieciągły
    I jeszcze jakiś błąd z klimy która oczywiście nie działa
    Generalnie to temperatura nigdy nie wzrosła mi powyżej połowy wskaźnika ale też i nie katowałem samochodu tak więc nie przegrzałem silnika..odczyty z czujnika temperatury dawały 90% max i to jest moim najwiekszym problemem że błąd jest w komputerze samochodu i pomimo skasowania pojawia się z powrotem..nie wiem od czego zacząć poszukiwania usterki...proszę o pomoc
    Drugą sprawą jest świecąca się ciągle pomarańczowa lampka od TC i Hamulca zjazdowego...abs działa bo sprawdzałem...po skasowaniu błędu lampki gasną i da się uruchomić chamulec zjazdowy z drążka zmiany biegów i działa on dokładnie tak jak opisuje instrukcja obsługi ale wszystko kończy się zaraz po wciśnięciu pedału hamulca..lamki na nowo się zapalają i jest po zabawie bo błędy wracają...tu też prosił bym o pomoc w znalezieniu usterki...zostaje jeszcze klima i sonda lambda którą wymienie na nową i powinno być wszystko ok a przynajmniej tak mi sie wydaje...gorzej właśnie z tą klimą bo tam również nie wiem od czego zacząć...myślałem o jakimś elektryku samochodowym który by to ogarną ale nie ma nikogo takiego w mojej okolicy dlatego postanowiłem zapytać na forum...prosił bym osoby czytające aby opisały mi w miarę dokładnie jak się za to zabrać i po kolei co sprawdzać..wiem że były już tematy tego typu ale tak na prawdę nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania dlatego założyłem nowy...
  • Poziom 11  
    Czujnik stop w pedale i kontrolki ABS/TC mogą być powiązane - sprawdź czy przy każdym wciśnięciu hamulca palą się stopy, ew. przekładka czujnika na próbę z "bliźniaka" o ile jest możliwość.
    ABS/TC/HDR mogą się świecić też przy "wysunięciu" się czujnika ABS z jego miejsca w piaście - sprawdź dokręcenie i wtyczki.
    cały ten zestaw też może się świecić przy uszkodzeniu (przetarciu) kabli w gałce do przełącznika HDR - jeżeli nie było to robione to trzeba poprawić i zabezpieczyć

sporadyczne błędy mogę występować np tylko przy dużej wilgotności - Frelki nie lubią wilgoci (wewnątrz auta) :)
    pzdr
    Rafał