Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet freetab 1010 zasilacz zamiast akumulatora

Razor1996 03 Sie 2016 21:03 1974 2
  • #1 03 Sie 2016 21:03
    Razor1996
    Poziom 7  

Witam,
    Jako że tablet siostry dokonał samo otwarcia - bateria na tyle napuchła, że tablet sam się otworzył, a wymiana baterii + okazało się, że odpadło gniazdo ładowania raczej średnio się kalkuluje na naprawianie w serwisie. Dlatego też postanowiłem własnymi siłami podratować staruszka. Wymyśliłem że oszukam tablet zasilaczem i zamiast dwóch pakietów li-ion połaczonych w akumulator opisany: 7,4V 29,6Wh chciałbym podłączyć po prostu zasilacz 4V równoległe na każde ogniwo. Jako że pojedyncze ogniwo może mieć 4,1-4,2 V po naladowaniu te 4 wydają się być idealnie - a przy okazji podłączając zasilacz pod gotowy moduł jak domniemam ładowania nie będę musiał nic więcej przerabiać i do tego nie będę potrzebował gniazda ładowania. Lecz jak zawsze są jakieś ale domyślam się że przy zasilaniu 4V ten zasilacz będzie musiał być dużej mocy 2-3 ,a może więcej A. Do tego raczej łatwiej dostać zasilacz 5V więc trzeba było by jeszcze zmniejszyć napięcie co przy tak wielkich prądach nie będzie łatwe.
    Drugim pomysłem na jaki wpadłem jest użycie zasilacza 8V tylko wtedy komplikuje się sprawa jak podłączyć takowy pod ten gotowy moduł?
    Załączam zdjęcie jak wygląda ten moduł i opis akumulatora.
    Podsumowując czy wie ktoś jak wyliczyć, wydajność prądową zasilacza 4V - nie wiem ile taki tablet może maksymalnie pobierać prądu. Oraz jak rozwiązać kwestię podłączenia zasilacza 8V.
    Z góry dziękuje za pomoc!

0 2
  • #2 25 Sie 2016 21:01
    Razor1996
    Poziom 7  

Czyli wychodzi na to, że nikt nie jest w stanie mi pomóc? Ponieważ jeśli tak zamknę temat aby niepotrzebnie nie wisiał.

0
  • #3 25 Sie 2016 21:31
    brofran
    Poziom 38  

Należało by rozbebeszyć oryginalne ''ogniwa " i posprawdzać co w nich zamontowano . Prawdopodobnie jakieś mostki rezystorowe i termistory tam będą , więc podłączenie 2 zasilaczy będzie wymagało również oszukania ( lub dołożenia ) tych dodatkowych elementów . O zasilaczu 8V to bym nie rokował nadziei że się uda . :cry:

0