Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clio II 2001 rok - Pompka paliwa -

gruberek11 03 Aug 2016 21:22 4920 15
    gruberek11
    Level 17  
    Witam!

Pacjent to renault clio 1.2 16v 2001 rok wersja po liftingu. Auto nie odpala. Nie słyszę pompy paliwa po przekręceniu kluczyka. Może ktoś się orientuje z szanownych Kolegów czy w tym aucie znajduje się czujnik wstrząsowy albo gdzie znajdę bezpiecznik od pompki paliwa?
    gruberek11
    Level 17  
    Właśnie szukałem i nie widzę go, może ktoś podpowie z dużą wiedzą?
    Ireneo
    Level 42  
    A patrzyłeś czy pompka dostaje zasilanie?Sama metoda słuchowa a potem forum ?
    00Scania
    Level 9  
    gruberek11 wrote:
    czy w tym aucie znajduje się czujnik wstrząsowy
    nie
    Podaj 12V na pompkę i się dowiesz
    milejow
    Level 43  
    Ireneo wrote:
    Czujnik chyba pod maską.

Nie ma wcale.
    Pedros050
    Level 43  
    Sprawdź przekaźnik od pompy paliwa czy ma sterowanie i jest napięcie na przekaźniku .
    Jeśli jest a pompki nie słychać to zdejmij kostkę od pompy paliwa i sprawdź czy masz napięcie na kostce zasilania pompy jeśli będzie to pompka do wymiany.
    gruberek11
    Level 17  
    Dziekuje za informację.

Wyczyściłem styki przekaźników - pod maska koło akumulatora, raz zaskocz raz nie. Objaw jest taki że immo gaśnie i nie odpala nawet nie kręci, czasem kręci i po chwili odcina, czasem kręci i odpali, czasem immo mruga. Zdarza się że check engine mruga a przepustnica wariuje co słychać. Ogólnie zamieszanie.
    Co może być przyczyna? Raczej nie immo bo co ma check od przepustnicy z immo.

Po szczytanie błędów z immo wywala błąd komunikacji pomiedzy kluczykiem a pętla, bład przepustnicy . Pierwszy trop to kluczyk i cewka ale to może być przyczyną brak napięcia albo jakieś wariacje z elektryką.
    Kolejna sprawa że czasem świeci się kontrolka stop.

Jakieś sugestie?
    gruberek11
    Level 17  
    Masę ta która jest koło reflektora tak?

Jak nie pomoże spróbuje zakupić trzy czarne przekaźniki.
    Może ktoś podpowie jakie kupić i gdzie bo szukam i szukam

napis na przekaźniku:
    G CARTIER
    12V 20/10
    PA66-GF30
    gruberek11
    Level 17  
    Panowie Odpaliłem auto. Wyczysciłem styki od komputera silnika. Auto odpala pracuje ok. Czasem mu się zdarza że na wolnych spadają obroty i jakby dostawał za dużo paliwa. Dławi się po dodadniu gazu ok. Obroty jałowe falują. A z rury leci czarny dymek przez chwilę - za dużo paliwa.
    Co może być przyczyną
    gruberek11
    Level 17  
    Wyreguluje chociaz nie obstawiam tego. Zczytałem błędy i jeden z paru to jest bład przepustnicy i jej skrajnego wychylenia..
    gruberek11
    Level 17  
    Przyuczenie? A jak dokladnie mam tester autocom, moze jakas procedura tam jest