Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BLAUPUNKT 3BLA-32/141I-GB-5B-FHBKUP po lekkiej burzy nie włącza się

staanislaws 03 Aug 2016 23:24 1611 4
    staanislaws
    Level 14  
    Witam telewizor BLA-32/141I-GB-5B-FHBKUP była gdzieś daleko lekka burza i telewizor przestał działać.Sprawdziłem bezpiecznik dobry.Pozatym cisza dioda się nie świeci .Gdzie zacząć pomiary.

Dodano po 2 [minuty]:

ZASILACZ MODEL :
    TP.MSD.309.BP85
    Adam-T
    Level 39  
    staanislaws wrote:
    Gdzie zacząć pomiary.

W zasilaczu? ;-)
    staanislaws
    Level 14  
    Z samego rana dokonam podstawowych pomiarów i napisze co dalej .Znalazłem płytę z takim samym oznaczeniem ale jest z modelu 37 calowego ja mam 32 całe. Dokonam pomiarów zobaczymy może uda się jednak naprawić. BLAUPUNKT 3BLA-32/141I-GB-5B-FHBKUP po lekkiej burzy nie włącza się
    staanislaws
    Level 14  
    Pomierzyłem diody tranzystory bezpieczniki i znalazłem zwarcie na diodzie DB13(oznaczenie diody FR107) którą z jeden strony wylutowałałem ale nadal punkty zwierają . Na trafo TB 2 od strony pierwotnej wchodzi napięcie 325V po drugiej stronie zero napięcia . Nie wiem co dalej . BLAUPUNKT 3BLA-32/141I-GB-5B-FHBKUP po lekkiej burzy nie włącza się BLAUPUNKT 3BLA-32/141I-GB-5B-FHBKUP po lekkiej burzy nie włącza się
    staanislaws
    Level 14  
    TV poszedł do serwisanta który wymienił scalaka 6 nożkowego którego ponoć ciężko w Polsce dostać plus do tego tranzystor sterujący oraz transoptor i telewizor śmiga.