Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wspomaganie polo 6n ciężej chodzi

04 Sie 2016 00:49 528 2
  • Poziom 6  
    Witam, ostatnio wracając do domu jakiś miły pan zajechał mi drogę i bylem zmuszony odbić w bok, niestety uderzyłem felgami o krawężnik. Jechałem wolno i nic wielkiego się nie stało, na feldze tylko troszkę obrysowane. Po tym incydencie, jakby ciężej zaczela chodzić mi kierownica. Stąd moje pytanie czy możliwe ze uderzając tak lekko mogłem coś uszkodzić czy po prostu sobie coś "wkręcam" do głowy? :)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jeśli uderzenie nie było silne to najbardziej narażone są opona, felga i łożysko koła. Jeśli masz wątpliwości to dla świętego spokoju sprawdź koła na wyważarce. Jeśli okaże się, że jest przekrzywiona felga wyczuwalne powinno być bicie na kierownicy (o ile uszkodzona będzie felga z przodu) lub delikatne wibracje. Jazda z uszkodzoną felgą zakończy się uszkodzeniem końcówki drążka kierowniczego, sworznia wahacza lub nawet łożyska. Jeśli uszkodzeniu podczas zdarzenia uległo łożysko zacznie w ciągu kilku najbliższych kkm szumieć. To będzie sygnał do wymiany. Dla pewności możesz podjechać na stacje diagnostyczną aby sprawdzili na płycie zbieżność, zajmie to kilka minut i z pewnością będzie tańsze niż ewentualna wycięta opona. Nie widzę tutaj żadnego związku ze wspomaganiem. Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Posprawdzaj łożyska amorów ( pokreć kierownica od lewa do prawa, jak słychać stuk to wymiana) a no i jeszcze sprawdz sobie sworzeń wahacza, czyli łączenie zwrotnicy z wahaczem może już wymęczone masz. A jak nie no to jeśli masz wspomaganie, sprawdź poziom płynu