Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P850 - Nie ładuje na nowej baterii

04 Sie 2016 09:14 3396 8
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z Laptopem. Od jakiegoś czasu oryginalna bateria z którą kupiłem laptop bardzo szybko się rozładowywała. Aż pewnego dnia wyskoczył napis 0%, nie ładuje. Kupiłem więc nową baterię wczoraj. Włożyłem do laptopa, włączyłem i wskaźnik pokazał 67%. Po paru minutach doszło do 100% (bez podłączonego zasilania) a w instrukcji było napisane aby rozładować baterię max do 3% i naładować do pełna. Więc czekałem dosyć długo, wskaźnik nie spadał ze 100%. Włożyłem więc płytę audio CD i puściłem żeby bateria szybciej się rozładowała i parę minut później laptop się wyłączył. Podłączyłem zasilacz, włączyłem laptop i bateria się zaczęła ładować. Stwierdziłem, że jest ok więc wyłączyłem laptop,zostawiłem go podłączony do prądu, żeby bateria sie naładowała i poszedłem spać. Rano zauważyłem, że dioda ładowania dalej sygnalizuje ładowanie baterii. Odpaliłem komputer i teraz mam 0% i 08 minut do pełnego naładowania. I nic się nie zmienia. Może ktoś coś podpowiedzieć?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    ENESTAR Replace PA5024U-1BRS, PA5025U-1BRS, PABAS260
    Li-ion 10.8V 8800mAh

Bateria kosztowała 159zł, kupiona przez allegro od PamiecAbsolutna z Wrocławia.

Dodam, że oryginalna bateria była 2x mniejsza (4400mAh)
  • Poziom 8  
    Bateria jest fizycznie 2x większa bo ma 2x wiecej ogniw (wystaje z laptopa) to chyba to nie jest ściema z tym 8800 ?
  • Poziom 8  
    Zasilacz oryginalny.
    Toshiba.
    Part No. PA-1121-82
    Model PA5083E-1AC3
    INPUT: 100-240V~ 50-60Hz 2.0A(2.0A)
    OUTPUT: 19V - 6.32A(6.32A)

Zasilacz się nie nagrzewa podczas ładowania.

Nie mam nikogo z takim zasilaczem w pobliżu żeby sprawdzić.
  • Poziom 8  
    Tak. To już przerobiłem. Oprócz pomiarów napięć zasilacza bo nawet nie wiem i nie mam narzędzi żeby zrobić to samemu.

Jedyne miejsce w którym zasilacz jest uszkodzony to wyjście kabla z zasilacza do wtyczki do prądu. Chociaż nie nazwałbym tego uszkodzeniem.
    Poprostu izolacja zewnętrzna kabla zsunęła się z kabla i przez małe dziurki w kołnieżu gumowym, który wychodzi z zasilacza (ten zapobiegający złamaniu kabla) widzę już tą pierwszą warstwę srebrnego kabla/otuliny czy co to jest. Ale nie ma ona bezpośredniego kontaktu z niczym innym, więc to chyba nie będzie problem.

Wiem, że jeszcze jest coś takiego jak sterownik ładowania baterii (ten fizyczny). Może tutaj coś?

Dzwoniłem też do sklepu, gdzie kupiłem baterię. Pan z automatu stwierdził, że widocznie dostałem jakiś lewy egzemplarz i wyślą mi nową. Więc może poczekam i zobaczymy czy to tylko pech.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły to chętnie popróbuję a jeżeli nie to dam znać jak przyjdzie nowa bateria co i jak. A tym czasem bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc!

Pozdrawiam