Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka ciśnieniowa karcher K5.55 - małe ciśnienie.

karol103n 04 Aug 2016 12:39 40929 8
 • #1
  karol103n
  Level 7  
  Witam,
  Mam myjkę Karcher typ K5.55 i ostatnio pompa nie uzyskuje ciśnienia. Pompa pracuje po załączeniu cały czas nie dobija ciśnienia. Jak włączę przycisk na lancy ciśnienie na dyszy jest słabe. Wcześniej jak tak się działo to wyjmowałem dyszę wibrującą z lancy i puszczałem wodę normalnie. Po tym zakładałem dyszę i myjka pracowała normalnie dopóki nie wyłączyłem lancy. Po wyłączeniu procedurę powtarzałem i pracowałem dalej. Obecnie za nic nie może dobić ciśnienia. Po załączeniu włącznika głównego i włączeniu lancy pompa pracuje cały czas i nie daje ciśnienia. Mam prośbę o radę - może ktoś miał podobny problem i wie co zrobić, żeby to naprawić lub nie robić sobie dodatkowych kosztów i szukać nowego.
 • Helpful post
  #2
  cooltygrysek
  Conditionally unlocked
  W zależności jaki masz model 5.55 ( literka ) ? Są głowice plastikowe i metalowe. Różnią się konstrukcją zaworków ciśnieniowych. Jeśli masz metalową głowicę to prawdopodobnie albo zaworek się nie domyka na skutek brudu czy zużytej uszczelki lub osłabiona czy względnie pęknięta sprężyna zaworka. Części z powodzeniem kupisz w serwisie Karcher. Jeśli głowicę masz plastikową to gra nie warta jest zachodu ponieważ głowica może paść przy pierwszym uruchomieniu. Plastiki nie są najlepszej jakości ale tak już jest ze sprzętem pod markety. Ogólnie rzecz biorąc usterki tego typu powstają najczęściej z drobin piasku oraz innych zanieczyszczeń dostających się razem z wodą. Warto zakupić filtr wstępny, chociaż troszkę drogi ale zapewnia długo bezawaryjną pracę.
  Załączam schemat pompy i głowicy z zaznaczonymi zaworkami. Możesz spróbować wyczyścić i przesmarować wazeliną zaworki oraz uszczelki zaworków. Przy odkręcaniu pamiętaj by najpierw popuścić śruby odkręcając zasadą na krzyż, a dopiero potem odkręcać do końca. Zniweluje ewentualne skrzywienie głowicy. Przy zakręcaniu postępujemy podobnie.
 • #3
  karol103n
  Level 7  
  Nie dało rady muszę jednak oddać do serwisu.
 • #4
  user444
  Level 10  
  Witam. U mnie problem był taki, że K5.55 nie chciał załączać się po naciśnięciu pistoletu. Dopiero gdy odkręciłem lancę i popracował trochę na niskim ciśnieniu to wtedy działał, ale też kilka razy się załączył a kilka nie. Dzięki pomocy koledze JACU626 który wskazał co może być przyczyną udało się to naprawić. Winowajcą był zacinający się tłok, należało odkręcić głowicę, wyjąć tłok, wyczyścić gniazdo i dobrze nasmarować smarem silikonowym. Teraz hula jak trzeba. Jedynie co to zastanawiałem się, czy dobrze zrobiłem smarując uszczelnienia tj na poniższym zdjęciu:
  Myjka ciśnieniowa karcher K5.55 - małe ciśnienie.

  Podczas pracy zauważyłem, że kanałami na poniższym zdjęciu wyskoczy kilka kropel wody ale chyba tak powinno być:
  Myjka ciśnieniowa karcher K5.55 - małe ciśnienie.
 • #5
  karol103n
  Level 7  
  Demontaż, czyszczenie i konserwacja smarem silikonowym zaworków pomogła. Chodzi jak nowy.
 • #6
  16czarny16
  Level 14  
  Witam wszystkich. Moja k5.55 od pewnego czasu zaczęła mieć słabe ciśnienie. Pomóżcie proszę jak się zabrać za czyszczenie tych zaworków. Chodzi mi również przez myśl zakup nowej głowicy, takiej jak w linku

  http://allegro.pl/glowica-pompa-do-myjki-karcher-k-5-55-4-98-5-87-i5925412234.html#thumb/1

  tylko się zastanawiam czy nie wziąć całego zestawu z korpusem

  http://allegro.pl/glowica-pompa-do-myjki-karc...undle_id=c5d453a8-788b-4892-8cf9-b9236a1a1494

  Podpowiedzcie proszę i pomóżcie. Nie mam dwóch lewych rąk, ale z tematem myjki spotykam się po raz pierwszy.
 • #8
  Bob271
  Level 10  
  Odświeżę, temat,
  Mam Karchera K5.55M, po włączeniu myjka pracuje pulscacyjnie, ciśnienia właściwie nie ma, jak z kranu.
  Zanim zacznę się w niej grzebać proszę o informację co może być przyczyną i od czego zacząć, żeby to naprawić.
  Po rozebraniu okazało się, że porwana jest taka uszczelka:
  Myjka ciśnieniowa karcher K5.55 - małe ciśnienie.
  Czy to może być przyczyna?
 • #9
  mik$
  Level 11  
  K4.65, miałem podobny problem, brak wysokiego ciśnienia. Początkowo z przerwami myjka wytwarzała ciśnienie aby w końcu odmówić jego wytwarzania. Pompa aluminiowa - po rozebraniu jeden z zaznaczonych czerwoną kropką zaworków nieruchomy. Przedmuchałem delikatnie sprężonym powietrzem, potem olej silikonowy w sprayu i delikatnie rozruszałem zablokowany zaworek. Od spodu będą widoczne dźwigienki które lekko naciskając można unosić poszczególne zaworki. Po rozruszaniu zaworka i smarowaniu działa bez zarzutu.