Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa karcher K5.55 - małe ciśnienie.

04 Sie 2016 12:39 22470 7
  • Poziom 5  
    Witam,
    Mam myjkę Karcher typ K5.55 i ostatnio pompa nie uzyskuje ciśnienia. Pompa pracuje po załączeniu cały czas nie dobija ciśnienia. Jak włączę przycisk na lancy ciśnienie na dyszy jest słabe. Wcześniej jak tak się działo to wyjmowałem dyszę wibrującą z lancy i puszczałem wodę normalnie. Po tym zakładałem dyszę i myjka pracowała normalnie dopóki nie wyłączyłem lancy. Po wyłączeniu procedurę powtarzałem i pracowałem dalej. Obecnie za nic nie może dobić ciśnienia. Po załączeniu włącznika głównego i włączeniu lancy pompa pracuje cały czas i nie daje ciśnienia. Mam prośbę o radę - może ktoś miał podobny problem i wie co zrobić, żeby to naprawić lub nie robić sobie dodatkowych kosztów i szukać nowego.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    W zależności jaki masz model 5.55 ( literka ) ? Są głowice plastikowe i metalowe. Różnią się konstrukcją zaworków ciśnieniowych. Jeśli masz metalową głowicę to prawdopodobnie albo zaworek się nie domyka na skutek brudu czy zużytej uszczelki lub osłabiona czy względnie pęknięta sprężyna zaworka. Części z powodzeniem kupisz w serwisie Karcher. Jeśli głowicę masz plastikową to gra nie warta jest zachodu ponieważ głowica może paść przy pierwszym uruchomieniu. Plastiki nie są najlepszej jakości ale tak już jest ze sprzętem pod markety. Ogólnie rzecz biorąc usterki tego typu powstają najczęściej z drobin piasku oraz innych zanieczyszczeń dostających się razem z wodą. Warto zakupić filtr wstępny, chociaż troszkę drogi ale zapewnia długo bezawaryjną pracę.
    Załączam schemat pompy i głowicy z zaznaczonymi zaworkami. Możesz spróbować wyczyścić i przesmarować wazeliną zaworki oraz uszczelki zaworków. Przy odkręcaniu pamiętaj by najpierw popuścić śruby odkręcając zasadą na krzyż, a dopiero potem odkręcać do końca. Zniweluje ewentualne skrzywienie głowicy. Przy zakręcaniu postępujemy podobnie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 5  
    Nie dało rady muszę jednak oddać do serwisu.
  • Poziom 9  
    Witam. U mnie problem był taki, że K5.55 nie chciał załączać się po naciśnięciu pistoletu. Dopiero gdy odkręciłem lancę i popracował trochę na niskim ciśnieniu to wtedy działał, ale też kilka razy się załączył a kilka nie. Dzięki pomocy koledze JACU626 który wskazał co może być przyczyną udało się to naprawić. Winowajcą był zacinający się tłok, należało odkręcić głowicę, wyjąć tłok, wyczyścić gniazdo i dobrze nasmarować smarem silikonowym. Teraz hula jak trzeba. Jedynie co to zastanawiałem się, czy dobrze zrobiłem smarując uszczelnienia tj na poniższym zdjęciu:

Podczas pracy zauważyłem, że kanałami na poniższym zdjęciu wyskoczy kilka kropel wody ale chyba tak powinno być:
  • Poziom 5  
    Demontaż, czyszczenie i konserwacja smarem silikonowym zaworków pomogła. Chodzi jak nowy.
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich. Moja k5.55 od pewnego czasu zaczęła mieć słabe ciśnienie. Pomóżcie proszę jak się zabrać za czyszczenie tych zaworków. Chodzi mi również przez myśl zakup nowej głowicy, takiej jak w linku

http://allegro.pl/glowica-pompa-do-myjki-karcher-k-5-55-4-98-5-87-i5925412234.html#thumb/1

tylko się zastanawiam czy nie wziąć całego zestawu z korpusem

http://allegro.pl/glowica-pompa-do-myjki-karc...undle_id=c5d453a8-788b-4892-8cf9-b9236a1a1494

Podpowiedzcie proszę i pomóżcie. Nie mam dwóch lewych rąk, ale z tematem myjki spotykam się po raz pierwszy.
  • Poziom 9  
    Odświeżę, temat,
    Mam Karchera K5.55M, po włączeniu myjka pracuje pulscacyjnie, ciśnienia właściwie nie ma, jak z kranu.
    Zanim zacznę się w niej grzebać proszę o informację co może być przyczyną i od czego zacząć, żeby to naprawić.
    Po rozebraniu okazało się, że porwana jest taka uszczelka:
    Czy to może być przyczyna?