Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy s3 czarny ekran dotyk działa

toxig 04 Sie 2016 14:17 8826 21
  • #1 04 Sie 2016 14:17
    toxig
    Poziom 1  

Witam, mam problem z telefonem Galaxy S3 i9300, telefon posiada sprawny wyswietlacz i dotyk jednak po zablokowaniu telefonu i ponownym odblokowaniu ekran pozostaje czarny, da sie odbierac połączenia oraz uzywac telefonu "na pamiec" jednak aby ponownie wlaczyc wyswietlacz trzeba zresetowac telefon - wylaczyc / wlaczyc - i sytuacja naprawiona do nastepnego zablokowania telefonu.
    Prosiłbym o pomoc :(

1 21
  • #2 04 Sie 2016 14:37
    0xC0FFEE
    Poziom 18  

Najpewniej przekładka płyty głównej z inną sztuką. Żeby wykluczyć moduł LCD i sprawność płyty. Tak na pierwszy strzał. Może koledzy wymyślą coś innego..

0
  • #3 05 Paź 2016 22:34
    Sagle
    Poziom 6  

Witam, ja też mam chyba podobny problem z s3.
    Mianowicie telefon mam od ponad 2 lat i w sposób nagły się zawiesił i zgasł. Włączyłem go ponownie (dioda świeciła, głośnik grał intro), ale ekran był ciemny, a gdy przytrzymywałem telefon głównym przyciskiem z chwilą nabrał różowego koloru z plamami (jak poniżej na zdjęciu) Wydaje mi się, że dotyk działa (choć ręki nie dam, bo szczerze się na tym aż tak nie znam, ale...) udało mi się po omacku go odblokować, żeby móc zgrać sobie wszystkie pliki na kompa.
    W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z obecnych na forum potrafi zidentyfikować w czym problem i posłużyć radą?
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję :).

1
  • #4 07 Paź 2016 13:01
    kosiasty
    Poziom 12  

Witam, spróbuj wykonac hard reset telefonu. Wgrywales jakis inny soft ??
    Te plamy mnie troche niepokoją, czy nie zalałes przypadkiem telefonu ?

0
  • #5 07 Paź 2016 14:59
    Sagle
    Poziom 6  

Nie wgrywałem żadnego softa. Telefon też nie był zalany, choć co prawda pękł mi, ale... w tamtym roku i działał normalnie aż to tego momentu gdy mi bez żadnych ostrzeżeń padł w trakcie używania, a reszta to tak jak już opisałem. Podłączyłem go do kompa, odblokowałem na ślepo (co by oznaczało, że dotyk jest sprawny chyba) i zgrałem wszystkie pliki, później go sformatowałem.
    Na czym miałby polegać taki hard reset? Jak to zrobić? Przywrócić ustawienia fabryczne, jak, przez kompa?
    Aha, przypomniało mi się jeszcze, że to nie jest typowa s3, bowiem jest to niby wersja koreańska (podróba?), tzn np bateria jest minimalnie mniejsza niż w normalnej s3 i dziwna pojemność pamięci, bo 24gb.

0
  • #7 07 Paź 2016 19:30
    Sagle
    Poziom 6  

Hard reset nie powiódł się :/
    CE wskazuje, że jest to Conformite Europeenne, a nie China Export, ale nie wiem czy to jest jednoznaczna gwarancja ogrinalności, tak jak to, że jest Made by Samsung, ale jestem skłonny wciąż wierzyć w to, że jest orginalny. Z resztą nie wiem jaka to różnica, bo i takie i podrabiańce robi się przecież w Chinach.
    Załączam dodatkowo jeszcze świeżo nagrany filmik, na którym pokazuję jak telefon "działa":
    https://www.youtube.com/watch?v=iw0aH9dXDMI&feature=youtu.be

0
  • #8 07 Paź 2016 20:00
    badboy84
    Poziom 37  

Niestety to podróba ...

0
  • #9 07 Paź 2016 22:13
    Sagle
    Poziom 6  

No trudno... A po czym tak stwierdziłeś @badboy84 ?

0
  • #10 07 Paź 2016 22:27
    badboy84
    Poziom 37  

Miałem kiedyś S3, można to stwierdzić po samej naklejce bo jest bardzo licha i ma jakieś bzdury wypisane. A na filmie który zamieściłeś widać że przyciski w tym home, nie są na równej odległości od krawędzi i od wyświetlacza tylko są bliżej dolnej krawędzi telefonu.

Tak wygląda naklejka prawdziwa

A Samsung jest produkowany w Korei a nie w Chinach ;)

1
  • #11 07 Paź 2016 23:37
    Sagle
    Poziom 6  

yhym... Ja słyszałem tylko tyle o podróbkach, że slot karty SIM jest pod aparatem, a bateria jest niżej, tak jak np na tym filmie... https://www.youtube.com/watch?v=8Z1-Qa5w5Tc
    Więc układ baterii i slotów kart mam tak jak w orginale (nie upieram się, że nie mam podróbki, bo nie wiem), ale taki układ może sugerować, że płyta główna powinna pasować z orginalnego?
    Co do przycisków, to nie wiem jak udało Ci się to stwierdzić... - filmik jest słabej jakości, ale od razu sprawdziłem czy są niby krzywo i... nie, są prosto.
    Nie wiem jak z tymi naklejkami, może po prostu są różnej wielkości, zależnie od partii? Czy im papieru było szkoda nawet na podróbę?
    Co prawda sam jestem teraz bardziej ciekaw czy to podróbka czy orginał, bo widzę argumenty za i przeciw, więc wciąż nie mam pewności.
    Okoliczności zakupu może pominę, chyba że będziemy rozwijać w tą stronę temat.
    Na razie chciałbym wiedzieć czy mogę coś z tym zrobić, tzn. naprawić, co jest z nim nie tak?
    Czy gdyby to była wina płyty głównej to w ogóle by działał?
    A jeśli to lcd (co mi bardziej pasuje), ale dotyk działa, więc... no nie wiem, dlatego tu napisałem.

PS. No Samsung jako korporacja jest zarejestrowany i ma siedzibę w Korei, ale fabryki ma w wielu miejscach na świecie i to głównie w Chinach, podobnie jak Apple.

0
  • #12 08 Paź 2016 10:19
    kosiasty
    Poziom 12  

Jesli chodzi o naklejke to nie jest taka jak byc powinna. Jesli chcesz miec 100% pewnosci, rozkrec telefon, czyli zdejmij tylną obudowe i pokaż nam zdjecie środka, wtedy bedziemy w stanie dać ci poprawną odpowiedz co tak naprawde masz. Z poprzednich wiadomości wnioskuje ze to podróba, robią je tak dobrze ze niekiedy plastiki i reszta mogą być od samsunga, ale w środku już bedzie co innego... Sam laminat płyty głownej bedzie inny.
    To tak jak do Ferrari wstawić silnik od Fiata, Bedzie jeździło, ale nie tak jak orginał.
    Miałem juz wiele takich telefonów, wygląd estetyczny do złudzenia przypomina orginał.
    Samo zachowanie sie wyswietlacza dostarcza mi wystarczający dowód ze to podróbka.

p.s. Jesli chcesz naprawic, to w pierwszej kolejności musisz telefon rozebrac i sprawdzić połączenie flexa LCD z płytą, i spróbować odpalić telefon.
    Jesli chodzi o częsci to znajdziesz LCD o ile uszkodzony w chinach, bo na europe nikt tego nie sprzedaje. Zrób nam fotke tej płyty głównej :)

0
  • #13 09 Paź 2016 13:04
    Sagle
    Poziom 6  

Ok, dosyłam dwa zdjęcia wnętrzności...
    Samsung galaxy s3 czarny ekran dotyk działa Samsung galaxy s3 czarny ekran dotyk działa
    i...?
    PS. Mi się wydaje, że to jednak podróba, porównując do innej płyty.

0
  • #14 09 Paź 2016 19:07
    kosiasty
    Poziom 12  

No niestety ale dobrze Ci się wydaje...

Tak wygląda S3 GT-I9300

0
  • #15 10 Paź 2016 09:35
    tonk
    Spec od GSM

podróbka chińska, ale łudząco podobna do oryginału,

0
  • #16 10 Paź 2016 16:40
    Sagle
    Poziom 6  

hmmm, no trudno.
    Ale jak myślicie, dałoby radę coś z nim jeszcze zrobić? Czy pozostaje wrzucić go do szuflady na wieki wieków...?

0
  • #17 10 Paź 2016 17:07
    kosiasty
    Poziom 12  

Szukaj zamiennika LCD na takich serwisach jak aliexpres czy amazzon, tam sprzedaja tez podroby niestety.. Moze pod spodem na tylnej czesci matrycy beda jakies oznaczenia, wtedy latwiej trafisz na zamiennik.

0
  • #18 10 Paź 2016 20:01
    blahfff
    Poziom 27  

tonk napisał:
    podróbka chińska, ale łudząco podobna do oryginału,

To nie podrobka tylko E210L - czyli S3 LTE w wersji na Koree. Telefon zapewne zakupiony na aukcjach z importu z Chin, czyli odswiezany skladak. Sam LCD od kazdej S3-ki bedzie pasowal, gorzej z ramka wiec ewentualnie mozna zakupic regenerowany komplet z szyba i wkleic do aktualnej ramki.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Naklejka jest zmieniona, zeby model zgadzal sie ze sprzedawnym. Latwiej sprzedac "miedzynarodowy" i9300 czy i9305 niz koreanska czy amerykanska odmiane. Nie wiem jak przywracales, ale recovery moze byc po chinsku czy koreansku w przypadku takiej wersji. LTE nie masz, poniewaz ci, ktorzy go odnawiali i potem sprzedali jako nowy wrzucili jako-tako dopasowany soft od i9300 zeby pokrywal sie z naklejka.

Kiedys mielismy klienta z S4-ka kupiona z netu. Normalnie wskazywala (wg. systemu i naklejki) na model i9500. W srodku siedzialo L720 czyli amerykanska wersja i9505. Telefon mial problemy z zasiegiem. Po wgraniu zmodyfikowanego softu od i9505 telefon wstal i dzialal nieco lepiej.

Co do systemu, Android jest nieodplatny, nie ma zadnego problemu zeby nawet podrobki go mialy, zreszta, w tym przypadku jest to po prostu soft od innego modelu modyfikowany tak, zeby dzialal na innym wariancie telefonu. Gdybys dostal tel z softem od E210L nie mialbys np. polskiego jezyka do wyboru.

Generalnie, takie sladaki sa popularne na allegro czy ebayu. W srodku masz plyty po naprawach, po zalaniu, od niewlasciwego wariantu zrobione tak, zeby dzialalo i wygladalo, sprzedawane jako nowe. Niestety, wszystko do czasu az cos sie stanie, wowczas nawet problem z dostaniem czesci.

Najprosciej to sprawdzic w bootloaderze (vol- + home + power), wowczas na samej gorze napisany jest oryginalny model telefonu, z ktorego pochodzi plyta glowna. W przypadku niesprawnego wyswietlacza ciezko bedzie to teraz sprawdzic. Informacje masz tez bezposrednio na plycie i tutaj ten napis widac. Podrobki zazwyczaj maja inne procesory (glownie mediateki), same plyty sa inaczej oznaczane, jakosc wyswietlacza i kamery tez jest dosc wyraznie i widiocznie gorsza.

0
  • #19 10 Paź 2016 20:12
    Sagle
    Poziom 6  

^^ Napisałem wcześniej post, że wątpię, że tak jest, że przywracałem ustawienia fabryczne i miałem przez chwilę telefon w azjatyckich krzaczkach i takie tam bla bla bla, ale wyciągnąłem telefon i się przyjrzałem i... faktycznie!
    Na naklejce co prawda jest GT-I9300, ale m.in. na płycie głównej, pod aparatem czy pod slotem karty SIM (NFC?) jest napisane: SHV-E210L... (zdjęcia poniżej)
    Ale co w związku z tym... Czyli nie podróba? Już nie wiem.
    Samsung galaxy s3 czarny ekran dotyk działa Samsung galaxy s3 czarny ekran dotyk działa

Czyli co, wymienić LCD sam bez dotyku? Ile to kosztuje?

0
  • #21 10 Paź 2016 20:58
    Sagle
    Poziom 6  

No to mi się nie za bardzo kalkuluje, wkładać w tego szajsunga jakiej 300 zł. Zresztą z nim były problemy co do zasięgu, co było też już dla mnie oznaką ze coś jest nie tak i można go tylko o kant stołu rozbić.

0
  • #22 11 Paź 2016 09:56
    kosiasty
    Poziom 12  

Sagle napisał:
    No to mi się nie za bardzo kalkuluje

Dokładnie, za 300/350zl już spokojnie S3 używanego możesz kupić.

1