Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypiekacz chleba - pasek napędowy

wb007 04 Sie 2016 14:44 780 7
  • #1 04 Sie 2016 14:44
    wb007
    Poziom 2  

Witam.
    Poszukuję paska napędowego do wypiekacza chleba AFK BM-3. W urządzeniu są dwa paski. Jeden łączy mieszadła i ten jest OK. Drugi przenosi napęd z silnika na jedno z mieszadeł i ten rozpadł się całkowicie. Nie wiem czy ten pasek jest bardziej narażony na uszkodzenia czy może był wadliwy. Nie było co zbierać. Nie znam dokładnej długości paska - to co zmierzyłem to ok. 540 mm. W instrukcji nie ma nic na ten temat. Dowiedziałem się tylko, że ciężko jest go zdobyć, bo producent już ich nie robi. Może paski z innych urządzeń będą pasowały.
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek informację.

0 7
  • #2 04 Sie 2016 16:11
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Jakieś fotki przekładni z wstępnymi wymiarami?

0
  • #3 04 Sie 2016 16:24
    ShakeAll
    Poziom 19  

jeśli masz obawy, że samemu możesz błędnie zmierzyć, to urządzenie nie jest duże, pod pachę i zasuwasz do sklepu z paskami. Znajdą coś albo i nie, ale powinni przynajmniej poprawnie zmierzyć.

0
  • #4 04 Sie 2016 16:43
    wb007
    Poziom 2  

_PREDATOR_ napisał:
    Jakieś fotki przekładni z wstępnymi wymiarami?

Z tego co się zorientowałem pasek powinien mieć wymiary: szerokość 8 mm, długość 537 mm, 179 zębów, zęby stożkowe, odstęp między zębami (od środka zębów) 3 mm. Część wymiarów mam z małego paska, który jest w całości. Długość i ilość zębów podali mi w sklepie który kiedyś sprzedawał takie paski. Niestety już takich nie mają.

0
  • #5 04 Sie 2016 17:17
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Choś fragment - foto paska, łatwiej będzie mi szukać!

0
  • #6 04 Sie 2016 17:33
    wb007
    Poziom 2  

_PREDATOR_ napisał:
    Choś fragment - foto paska, łatwiej będzie mi szukać!

Czy taka jakość wystarczy?. Jestem w pracy i nic lepszego teraz nie wyślę. Wypiekacz chleba - pasek napędowy Wypiekacz chleba - pasek napędowy

0
  • #7 04 Sie 2016 18:06
    ShakeAll
    Poziom 19  

a przepraszam czy tam są koła typowo pod pasek zębaty czy zwykłe koła pod paski klinowe bo wówczas ilość zębów nie ma znaczenia
    Inna sprawa - paski przeważnie są co 10mm, czasem nietypowe co 5mm, więc taki nierówny wymiar to raczej błąd pomiarowy

0
  • #8 04 Sie 2016 18:20
    wb007
    Poziom 2  

ShakeAll napisał:
    a przepraszam czy tam są koła typowo pod pasek zębaty czy zwykłe koła pod paski klinowe bo wówczas ilość zębów nie ma znaczenia
    Inna sprawa - paski przeważnie są co 10mm, czasem nietypowe co 5mm, więc taki nierówny wymiar to raczej błąd pomiarowy

To są koła typowo pod pasek zębaty. Jak sobie to przeliczam to jest ok. długość 537 mm przy 3 mm odstępu pomiędzy środkami zębów to wychodzi 179 zębów.
    Przesyłam zdjęcie. Wypiekacz chleba - pasek napędowy

2