Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v70 bifuel 2000r, 240KM - odpalanie na benzynie - załapie i zaraz gaśnie

04 Sie 2016 15:52 660 2
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem ze swoim Volvo v70 bifuel. Polega on na tym, że czasem ciężko jest maszynę odpalić. Przekręcam kluczyk, trzymam gaz (albo i nie trzymam), odpala ładnie, wchodzi na chwilę na obroty (jeśli trzymam gaz, jak nie trzymam to po prostu odpali) ale po chwili gaśnie jakby mu coś paliwo odcinało, albo iskrę. Czasem odpali ładnie za pierwszym razem, czasem za 3cim, czasem za 20stym, czasem po pół godziny piłować trzeba. Co ciekawe odpala tylko jeśli kluczyk przekręcę od razu z '0' na '3'. Jeśli włączę zapłon i poczekam chwilę, a później chcę odpalić, rozrusznik tylko pracuje, ale nic poza tym się nie dzieje. Zastanawiałem się czy problemem nie jest fakt, że przeważnie jeżdżę na lpg, benzyny używając tylko do odpalania, ale kiedy jeżdżę na samej benzynie, sytuacja właściwie się nie zmienia - no, może jest i trochę lapiej, ale równie dobrze to tylko moje subiektywne wrażenie może być. W każdym razie raczej nie ma znaczącej różnicy. Ma ktoś może jakieś sugestie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Witaj,prawdopodobnie pompa paliwowa padła.Wypadało by sprawdzić ciśnienie paliwa.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    no tak - ale poza odpalaniem nie ma żadnych objawów - znaczy na benzynie jedzie zupełnie normalnie, podejrzewałbym raczej przekaźnik...