Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny nowy zasilacz, proszę o rade

04 Sie 2016 17:35 369 2
  • Poziom 7  
    Witam, mam nadzieje że piszę w odpowiednim dziale, jeśli nie to już na wstępie przepraszam. Jakieś pół roku temu kupiłem sobie nową kartę graficzną i wygląda na to że mój zasilacz nie daje sobie z nią rady, przegrzewa się i wyłącza na wyższych ustawieniach w grach.
    To znaczy, wszystko działało, byłem w stanie grać w nowsze gry na średnich ustawieniach (na wyższych zasilacz nie wytrzymywał i komp się wyłączał), lecz dziś postanowiłem pograć sobie w Wiedźmina 1 i nawet na tej grze z 2007 roku zasilacz wyłączył się 4 razy w ciągu pół godziny, co wydało mi się dziwne bo wcześniej grałem już w o wiele nowsze produkcje i po obniżeniu ustawień wszystko działało. Pomyślałem że może być to wina złej optymalizacji gry, więc posprawdzałem również inne gry, takie które mi działały jeszcze niedawno, ale również zaczął się wyłączać.

Moja kartka graficzna wydaje się być ograniczana przez zbyt słaby zasilacz i dlatego chciałbym kupić nowy. Oto specyfikacje mojego komputera:

Procesor: AMD FX(tm)-6100 Six-Core 3.3 GHz
    RAM: 8GB
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 Zotac
    Płyta główna: gigabyte 970a-ds3

Dodatkowo głośniki, stacja dysków, podświetlana klawiatura i również podświetlana mysz. Moglibyście polecić mi zasilacz, który dawałby radę i nie przegrzewał się nawet przy wysokim poborze mocy? Mój budżet to około 500zł.

Za pomoc z góry dziękuje.

• Poziom 43  
    Marka i model obecnego zasilacza?
    Jak wyglądają temperatury?
  • Poziom 7  
    Model i marka zasilacza: chieftec gpa-450s8
    Temperatury nie mam jak sprawdzić.