Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik 2:1 źródła zasilania 230V

05 Lip 2005 02:31 2700 3
 • Poziom 11  
  Szukam schematu/gotowego rozwiązania "switcha 2:1":
  UPS jest zasilany z typowej sieci energetycznej (zasilanie nie gwarantowane) w przypadku zaniku zasilania UPS przejmuje podtrzymanie zasilania grupy urządzeń np.: sprzętu komputerowego. Niestety jego czas pracy jest niewielki (zbyt krótki). Alternatywą jest uruchomienie spalinowego agregatu prądotwórczego, który powinien się samoczynnie uruchomić po około 10min. od zaniku zasilania sieciowego i doładowywać UPS-a.
  Po powrocie zasilania sieciowego UPS powinien (po około 3-5min.) przejść na doładowanie z sieci. Agregat zostaje wyłączony.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 28  
  Jeśli agregat jest odpalany elektrycznie to sprawa jest bardzo prosta dajesz jakąkolwiek czasówkę zasilaną z UPS-a szeregowo przez styk rozwierny przekaźnika włączonego cewką do sieci. nastawa czasówki to 10 min .Ten sam przekaźnik innym stykiem przełączającym zmienia zasilanie z agregatu lub z sieci dla UPS-a a jeszcze innym stykiem rozwiernym wyłącza agregat po powrocie zasilania z sieci.
  Czyli jeden przekaźnik i jedna czasówka.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 11  
  Dzięki za info, ale można prosić o przykładowy typ, symbol "czasówki" o , której wspominasz. Pomoże to mi poszukać jej danych technicznych i rozrysować układ.
  Dzięki
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  "czasówka" to przekaźnik czasowy dobierasz dowolny byle miał możliwość nastawy 10 min i prąd styków taki jaki jest potrzebny do odpalenia agregatu np. typ AT4
  http://www.dacpol.com.pl/index2.php?cat=2_42
  albo TMR48U
  http://sklep.sitaniectech.pl/app/product_info.php?cPath=45&products_id=426
  albo wiele innych wpisz w google: przekaźniki czasowe
  rysuje się go jak przekaźnik,tylko ma takie coś między symbolem cewki a stykami =)=