Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik w domu zużycie Kwh.

04 Sie 2016 18:36 1641 3
  • Poziom 1  
    Witam z góry, jeśli piszę w złym dziale przepraszam z góry i proszę o przeniesienie.

mam problem a w zasadzie pytanie i prosił bym o wyjaśnienie chodzi dokładnie o licznik w domu, ponieważ od jakiś dwóch miesięcy mam założony nowy , nie jestem elektrykiem wiem mogę gdybać tylko co to znaczy , taka sytuacja miała trzy razy warunki atmosferyczne wyłączenie prądu itd a tak normalnie licznik pokazuje normalnie zużycie Kwh i rośnie, prosiłbym bardzo o wyjaśnienie mi co oznaczają te kropki i ta kosmiczna ilość zużytych Kwh ? dodam jeszcze ze ta ostatnia cyfra czyli 6 rośnie dość szybko ok 10/15s w górę, ps: po jakmiś czasie min czy ok h wraca do licznik do normalnego stanu .

dzięki bardzo

• Poziom 39  
    Kropki informują o niskim bądź wysokim zużyciu prądu w danej chwili. Kosmiczna wartość? W tej chwili zużył Pan 982 kWh prądu po dwukropku wartość podana z dokładnością do 1000 części kWh wszak kW=1000W a kWh=1000Wx1h (godzina). To, że ostatnia cyfra "szaleje" oznacza to jakiś określony pobór prądu przez jakieś urządzenie działające cykliczne np. lodówko-zamrażarka, bojler elektryczny itp. co świadczyłoby o tym iż po jakimś czasie licznik - jak Pan twierdzi - się uspokaja.
    Po drugie - podczas montażu licznika sam licznik ma już zużyte kWh celem jego sprawdzenia. Faktem jest iż średnie zużycie prądu w tych dwóch miesiącach jest dość wysokie około średnio 14kWh na dobę.
    Prowadzi Pan jakąś firmę, gospodarstwo czy to tylko zwykły dom mieszkalny - mieszkanie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Elektryka
    Proponuję włączyć czajnik albo piekarnik i wtedy obserwować jak szybko bedzie się zmieniać ostatnia cyferka... ;)