Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony

AXtriak 04 Aug 2016 19:59 1227 8
    AXtriak
    Level 2  
    Witam wszystkich. Jeśli w złym temacie napisałem proszę o przeniesienie.
    Nie mogę w tym radiu rozpoznać układu scalonego ( jego wyprowadzeń ) szukałem w Google, datasheetcatalog i nic. Początkowo miarkowałem, że to sc3610 bo wyświetlacz folia jest z 16szt wyprowadzeniami, ale jednak nie ten scalak, nie ma on 36szt wyprowadzeń. Ktoś z was jest w stanie zdiagnozować co to za układ scalony?
    Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalonyRadioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony
    Radioodbiornik AEG drr 4107, MRC4117 Jaki układ scalony Dodałem jeszcze jeden odbiornik (MRC4117) ale ten też chyba nie nada się do analoga. Co to za układ 5807H E0106, bo ten obok to wzmacniacz audio.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Chodzi Ci o ten czarny kleks? Jeśli tak to zapomnij o jakichkolwiek informacjach na jego temat.
    AXtriak
    Level 2  
    sosarek wrote:
    Chodzi Ci o ten czarny kleks? Jeśli tak to zapomnij o jakichkolwiek informacjach na jego temat.
    Dokładnie tak o ten "kleks". Czyli schemat serwisowy tego obornika jest nie do zdobycia?
    sosarek

Level 43  
    Pewnie nawet AEG go nie posiada ponieważ to sprzęt masowo produkowany w Chinach dla różnych firm(zmienia się tylko logo na obudowie).
    eldomek
    Level 18  
    Nowy odbiornik kosztuje 40 zł. Rozumiem, że chcesz pobawić się w naprawianie, więc kup nowy odbiornik, a będziesz miał wszystkie części, których osobno za taką cenę nie kupisz.
    AXtriak
    Level 2  
    eldomek wrote:
    Rozumiem, że chcesz pobawić się w naprawianie,
    Nie w naprawianie (bardziej w modyfikację) chciałem "wczepić" cały układ z wyświetlaczem LCD tego radioodbiornika do odbiornika z skalą analogową, ale bez schematu jest to nie możliwe.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Odczytaj dla pewności co to jest za układ 10-cio nóżkowy - to jest odbiornik.

Tutaj jest to układ syntezy, więc nie podłączysz do odbiornika analogowego.

Trzeba szukać odbiornika radiowego z skalą cyfrowa w postaci wyświetlacza, które przeważnie mają strojenie analogowe - poprzez pokrętło, kondensator strojeniowy (nie enkoder) - wtedy jest to zbudowane o układ częstościomierza (minus)- pośrednia.

Taką płytkę można podłączyć do innego analogowego odbiornika.
    AXtriak
    Level 2  
    Ok. dzięki za wyjaśnienia. Reasumując, to cudo Chińskiej inżynierii nie nada się do żadnego wykorzystania, przeróbek?
    Obniżenie lub podwyższenie częstotliwości też pewnie odpada?
    Ps. dodałem zdjęcie tego układu
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Czarny kleks to mikrokontroler, który steruje tym odbiornikiem.
    Wyświetlane cyfry na wyświetlaczu to tylko informacja na odbiornika jaka ma ustawić częstotliwość. Więc nie nada się do odbiornika analogowego

Ciekawostką jest to, że ten układ jest odbiornikiem stereofonicznym.
    Na płytce na zdjęciach kanały L i P są zwarte (kondensatory C7, C8).

Dla ciekawości można zobaczyć, czy ten odbiornik nie działa w trybie STEREO.

Ale wątpię, zapewne zablokowane jest to w oprogramowaniu, chociaż dokumentacja piszę tylko o blokowaniu trybu STEREO w przypadku słabego sygnału.

HD-VIDEO wrote:
    Taką płytkę można podłączyć do innego analogowego odbiornika

To dotyczy odbiornika z pokrętłem