Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przenośny głośnik bluetooth + wyjście jack w oparciu o powerbank

04 Sie 2016 20:52 5694 9
  • Poziom 4  
    Witam,

Tak jak w temacie, poszukuję schematu do stworzenia własnego "bumboxa".
    Mój pomysł polega na tym, że posiadam "dobrej" jakości stary głośnik od wieży stereo (SAMSUNG), mały głośniczek rozdawany w czipsach "pringles" z wyjściem jack 3,5 [mm]. Dodatkowo chciałbym zakupić "ODBIORNIK TRANSMITER BLUETOOTH NA JACK A2DP AK261" i jakoś to wszystko ze sobą połączyć. Dodatkowo chciałbym aby powstałe w ten sposób urządzenie było przenośne (czyli zasilane z powerbanka lub innych akumulatorów).

Zamysł jest taki, że z urządzeniem można się łączyć za pomocą bluetooth (odbiornik transmitter), jak również za pomocą fizycznego kabla jack (coś w rodzaju AUX), urządzenie ma być zasilane z re-ładowalnego akumulatora (w oparciu o płytkę powerbanka). Głośniczek z pringlesów chcę wykorzystać jako gotową płytkę do podłączenia do głośnika Samsung

Proszę o pomoc ;P

Pozdrawiam
    przenośny głośnik bluetooth + wyjście jack w oparciu o powerbank przenośny głośnik bluetooth + wyjście jack w oparciu o powerbank przenośny głośnik bluetooth + wyjście jack w oparciu o powerbank
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zrobiłem taki gadżet z tanich mini-modułów zakupionych na aliexpress za 1-3USD. Narysowałem Ci schemat blokowy, podłączenie jest banalne, złącza są dobrze opisane na płytkach. Ten twój wzmacniaczyk z pringlesów możesz podłączyć tak samo (u mnie na schemacie wzmacniacz w klasie D), tzn głośnik wiadomo podmieniasz, a zamiast 3xbaterii AAA podpinasz wyjście z przetwornicy DC. Jakbyś nie znalazł to daj znać to Ci wyciągnę nazwy przedmiotów z mojej historii zakupów.

• Poziom 4  
    Wow, supcio.

Ze względu na to że jestem idiotą, spaliłem wczoraj 2 płytki i od głośniczka z pringlesów jak i powerbanka, tak więc jeśli dał byś radę to podeślij nazwy tych przedmiotów to kupię.
    Może jakiś filmik DIY skręcę.
    + jak nie będę umiał czegoś podłączyć to napiszę :P
  • Poziom 28  
    Code:
    0.9V-5V to 5V DC-DC Booster Module USB Mobile Step-up Power Supply Module

Code:
    lithium battery protection board charging module TP4056 with protection one plate module

Code:
    2x3W Mini Digital Power Amplifier Board Class D Audio Module USB DC 5V PAM8403

Odbiornik bluetooth już sobie sam namierzyłeś.

Dodano po 2 [minuty]:

Gniazdka minijack szukaj takiego z 5-cioma pinami.
  • Poziom 4  
    Super dzięki.
    Jesteś wielki
  • Poziom 4  

Tak na szybko przerobiłem twój schemat na konkretne modele modułów, zerknij okiem czy niczego nie spier@#$liłem.
  • Poziom 2  
    cześć,

jeśli jeszcze nie zmontowałeś, to nie ma wyłącznika - chyba pasuje go dać przed stepupem (mogę się mylić). Zmienił bym ładowarkę na taką z zabezpieczeniem przeciw nadmiernemu rozładowaniu akumulatorka.
  • Poziom 1  
    Witam jestem kompletnie zielona osoba w elektronice. bardzo spodobał mi się pomysł waszego głośnika Czy możecie mi podpowiedzieć lub podać linki do konkretnych elementów jakie powinienem zakupić do dublowania waszego pomysłu Ponadto ja osobiście pragnę wykorzystać dwa głośniki żeby mieć stereo myślałem o głośnikach około 15 watowy o oporze 4 om A czy biorąc te rzeczy pod uwagę możecie pomóc mi w stworzeniu mojego własnego głośnika. Zapomniałem dodać że na chwilę obecną nie posiadam żadnych elementów zakupionych
  • Poziom 28  
    gotartowski napisał:
    Witam jestem kompletnie zielona osoba w elektronice. bardzo spodobał mi się pomysł waszego głośnika Czy możecie mi podpowiedzieć lub podać linki do konkretnych elementów jakie powinienem zakupić do dublowania waszego pomysłu Ponadto ja osobiście pragnę wykorzystać dwa głośniki żeby mieć stereo myślałem o głośnikach około 15 watowy o oporze 4 om A czy biorąc te rzeczy pod uwagę możecie pomóc mi w stworzeniu mojego własnego głośnika. Zapomniałem dodać że na chwilę obecną nie posiadam żadnych elementów zakupionych

2 posty wyżej kolega Ci elegancko rozrysował jak dokładnie ma być to podłączone. A jeszcze wyżej masz wypisane przedmioty. Tylko ten układ ładowania lepiej kupić taki:
    On ma wbudowane zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa, no i microUSB zamiast miniUSB (żeby ładować kablem od telefonu).
  • Poziom 4  
    ROZWIĄZANIE

POMYSŁ 1

Zastosowałem się do schematu który rozrysowałem wcześniej (podam go jeszcze raz :P)
    !!!UWAGA!!! na schemacie znajduje się błąd w postaci złych połączeń kabla jack (poprawne ich ułożenie to kanał lewy - niebieski, ground - żółty, kanał prawy - czerwony)

Plan działania:
    -znajdź obudowę (w moim przypadku kartonowe pudełko po paczce)
    -wytnij w niej miejsca na potrzebne elementy tj. głośniki; kabel; jack 3,5; włącznik; wyjście mikro/mini usb (do ładowania akumulatorów)
    -zlutuj odpowiednie elementy w sposób przedstawiony na schemacie
    -sklej wszystko według własnych preferencji
    -otrzymaj od siebie odznakę "MAJSTER ROKU" xD

Głośniki znalazłem w starym radio albo niedziałającym już bumboxie,
    w związku z dużym problemem z zastosowaniem akumulatora z powerbanku (ten niebieski na początku tematu) zastosowałem zwykłe akumulatorki AAA w koszyczku. Spis połączeń do lutowania znajduje się w schemacie, tak jak koledzy wyżej zauważyli lepiej jest użyć (lithium battery protection board charging module TP4056 with protection one plate module).

POMYSŁ 2 - prostszy

Kupujecie tylko 2 przedmioty (opłaca się z ebay)
    1)Wireless Digital Bluetooth 4.0 Audio Receiver Amplifier Board TDA7492P 50W+50W
    2*)DC 12V 6800mAh Super Power Rechargeable Protable Li-ion Battery Pack w/ Plug

Łączycie te dwie rzeczy ze sobą nie potrzebna jest tu żadna lutownica itp.
    -Wcześniej przygotowane głośniki łączycie z płytką,
    -baterię podpinacie do płytki kablem POWER JACK,
    -uruchamiacie płytkę włącznikiem
    -cieszycie się wysokiej jakości przenośnym zestawem bluetooth.
    -otrzymujecie od siebie odznakę "MAJSTER ROKU" xD

!!!UWAGA!!! problemem w tym pomyśle są koszta sama płytka w Polsce na allegro kosztuje ok 100zł zaś na ebayu ok. 54,22 zł. Zaś bateria którą proponuję jest opcjonalna (ponieważ płytkę można zasilać z zasilacza lub własnoręcznie skonstruowanej płytki zasilającej

Link

Jeśli czegoś nie rozumiesz NAPISZ chętnie odpowiem :P