Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF7452SU - pobiera za dużo wody, nie obraca bębnem ale wiruje

04 Sie 2016 21:06 1104 2
 • Poziom 2  
  Witam,
  Pralka niemalże 9 letnia. Kilka dni temu wyprała, wypompowała wodę z proszkiem, ale kiedy doszło do wirowania wyrzuciła błąd silnika 3E. Początkowo wina spadła na 4 prania pod rząd podczas upału i przegrzanie. Niestety problem pojawiał się, wyjęto silnik, szczotki 1cm i 0,5cm wymieniono na nowe bez docierania. Po złożeniu wszystkiego w całość pralka nabiera morze wody, ani razu nie obraca bębnem. Przy zmianie programu na wirowanie ładnie wypompowuje wodę i wiruje. Nie wyrzuca żadnych błędów. (może by i wyrzuciła jakiś gdyby jej pozwolić nabierać tej wody w nieskończoność)
  W ciągu zeszłego miesiąca pralka zaliczyła wyjmowanie i czyszczenie pompy po tym jak z pranego dywanika zeszła cała guma, pokruszyła się w drobny mak i zalepiła filtry i pompę. Nic poza pompą i filtrem nie było czyszczone.
  Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tej konkretnej pralce (technologia silver nano).
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  A sprawdzałeś hydrostat. Zdejmij wężyk. Przy nabieraniu wody dmuchnij w niego jak wyłączy nabieranie wody to sprawdż wężyk może być zapchany lub przetarty. A jak nie wyłączy to on.
 • Poziom 2  
  Dzięki za podpowiedź, MDD.
  Nie zdążyliśmy sprawdzić Twojej metody, następnego dnia pralka działała bez zarzutu, daliśmy jej kilka dni i codziennie działa ok (codziennie jest puszczana na cykl prania z coraz wyższymi obrotami, 2 cykle po 400, 2 po 600, 800, 1000, 1200)
  Wygląda na to, że w dniu kiedy pisaliśmy posta tutaj, podczas testowania pralki - który program działa a który nie, delikatne obroty na wirowaniu dotarły szczotki i w tym tkwił sekret. A internety mówiły "nie trzeba". Tere fere. Jeszcze raz dzięki za pomoc!