Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 - Wentylator chlodnicy nie zalacza sie

04 Sie 2016 22:32 3303 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem odnośnie wentylatora chłodnicy, problem polega na tym że nie włącza się on kiedy powinien i w cieple dni gdy stoję w korku to zagrzewa mi się woda i nie mogę kontynuować dalszej jazdy, wentylator działa bo sprawdzałem go na "krótko". Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    Wentylator sterowany jest czujnikiem temperatury. Sprawdź ten czujnik i przewody do niego podpięte .
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Kiedyś walczyłem z tym w C5, nie działał drugi bieg, czy pierwszy.. czy jakoś tak.. W jaki sposób sprawdzałeś wentylator? Wentylator przy chłodnicy to sam silnik elektryczny z którego wychodzą dwa przewody zasilające? czy podobnie jak tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1720503.html silnik zintegrowany ze sterownikiem czyli ?? bodajże ma dwie wtyczki jedna z grubymi druga z cienkimi przewodami?
  • Poziom 2  
    Są dwie wtyczki gruba i cieką wtyczka

Dodano po 29 [minuty]:

Są dwie wtyczki gruba i cieką wtyczka
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    A bezpiecznik z modułem wentylatorów sprawdzałeś i na końcu przy załączeniu podawania sygnału masowego z ecu do modułu.
  • Poziom 23  
    Masz może klimatyzację w samochodzie? o ile się nie mylę, wentylator przy włączonej klimatyzacji powinien cyklicznie załączać się na pierwszym biegu. Możesz bawić się z tym na własną rękę, zrozumieć sterowanie wentylatora na podstawie schematu, sprawdzić czy silnik elektryczny wentylatora jest sprawny, w ogóle czy kręci się, ale prościej będzie podjechać do serwisu gdzie mają KTS-a czy ACTIE, i wysterują Ci poszczególne biegi wentylatora z kompa(sprawdzą przy tym sygnały z ECU na wentylator), sprawdzą zasilanie wentylatora, sprawdzą błędy, temperaturę silnika.. I o ile jest sterowanie, pewnie wentylator do wymiany.