Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie glosniki dobrac do wzmacniacza domowego

05 Sie 2016 11:35 660 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie mam pytanie dotyczące wzmacniacza i dobrania głośników wzmacniacz (nordmende pa 1260) ma on wyjścia 8-16ohm jak go nabyłem były w kolumnach głośniki 4ohm (kolumna ma 4 głośniki a w niej jest zwrotnica 3drożne ) nie mam pojęcia czy to było tak oryginalnie czy nie dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie powinienem tam włożyć głośniki i czy ohm od każdego głośnika się dodaje np z 4*4 to 16 czy to nie ma takich sum ?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Damkubis napisał:
    jak go nabyłem były w kolumnach głośniki 4ohm (kolumna ma 4 głośniki a w niej jest zwrotnica 3drożne ) nie mam pojęcia czy to było tak oryginalnie czy nie dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie powinienem tam włożyć głośniki

Jak połączone? Masz może 2 głośniki niskotonowe 4-omowe połączone szeregowo?

Damkubis napisał:
    chciałbym się dowiedzieć jakie powinienem tam włożyć głośniki

Takie jak były oryginalnie. Podmienianie na byle co dostajesz efekt "byle co".
    Inne pytanie czy to kolumny do tego wzmacniacza i czy obecnie masz głośniki oryginalnie czy już włożony jakiś szajs.

Damkubis napisał:
    i czy ohm od każdego głośnika się dodaje np z 4*4 to 16 czy to nie ma takich sum ?

To zależy od połączenia, ale w zwrotnicy 3-drożnej z trzema głosnikami impedancja odpowiada impedancji głośnika niskotonowego, jeśli zamiast głośnika niskotonowego jest układ głośników to impedancja jest równa impedancji tego układu.
  • Poziom 2  
    Otworzyłem tą kolumne ogólnie na kolumnach jest jakaś naklejka że to jest oryginalne od tego ale czy w środku jest też oryginalne to nie wiem na głośnik basowy nie patrz bo to ja zmieniałem gdyż tamten się zepsuł :) może Ty bedziesz się lepiej na tym znał ten jeden biały to nie wiem co to za głośnik bo jest obudowany styropianem ogólnie te glośniki i cały sprzęt chyba ma z 30-40 lat
    Damkubis napisał:
    ogólnie na kolumnach jest jakaś naklejka że to jest oryginalne od tego

Pokaż.

Damkubis napisał:
    na głośnik basowy nie patrz bo to ja zmieniałem gdyż tamten się zepsuł

Ten zepsuty też był 8-mio omowy?
  • Poziom 2  
    Był 4ohm firmy nie mam pojęcia jakiej bo nigdzie w necie takiej nie było i też nie było napisane ile miał Watt a ta naklejka jest z tyłu przy wejściu kabla w kolumnę na drugiej nie mam bo gdzieś się zerwała to jest chyba po niemiecku z tego co wiem to było to przywiezione z Niemczech
    Damkubis napisał:
    Był 4ohm firmy nie mam pojęcia jakiej bo nigdzie w necie takiej nie było

No to kolumny nie były od tego wzmacniacza, albo głośnik już wcześniej ktoś (głupio) wymieniał.

Jako ze głośnik niskotonowy masz 8Ω to używać tych kolumn możesz z twoim wzmacniaczem (i ile to jako-tako brzmi).
    Prawidłowa naprawa powinna polegać na wymianie głośnika na oryginalny (lub regeneracji głośnika). Kolumn po prawidłowej naprawie będziesz mógł używać ze wzmacniaczem dostosowanym do obciązenia 4Ω.
  • Poziom 2  
    Mam teraz w obu kolumnach niskotonowe 8ohm (były tam te 4ohm ) to mogłem dawać głośniej na wzmacniaczu niż teraz przy tych 8ohm jak daje głos do 6-7 a jest skala 1-10 to już mi przerywa może to dlatego że teraz spikery 4ohm nie ogarniaja ? Tak mówisz ze oryginalne ale co tam było oryginalnie to jest pytanie bo spikery są wszystkie zalane takim samym klejem co w środku kolumny więc teraz sam się zastanawiam czy to było oryginalnie tak czy nie dwa głośniki ten w styropianie i ten czerwony spiker są połączone szeregowo chciałbym żeby wzmacniacz nie dostał po dupie i głośniki chciałbym żeby to było wyrównane to jakie ja muszę kupić głośniki i jak to wszystko połączyć ? Albo inaczej jaki byłby koszt naprawy tego do stanu oryginalnego dostosowanego do tego wzmacniacza żeby się on nie grzal i głośniki nie dostały po dupie ? Bo w tych co były to od głośnego słuchania poobrywaly się przewody od membran i zaczęły walić tak

Dodano po 30 [minuty]:

Teraz sprawdzałem różne ustawienia jak daje wszystko na (0) to spikery ogarniaja do (8)głośność a jak daje bass na (+6) a spiker na (0) to już przerywa na (5)nie wiem czy to basowe są za słabe czy zwrotnica do nich jest nie przystosowana bo przy tamtych niskotonowych (4ohm ) mogłem dawać do (10)nie ważne jakie były ustawienia i nic nie rozlaczalo ale po czasie głośniki padły jak niżej pisałem nie mam pojęcia chyba będę musiał je oddać gdzieś gdzie się na tym znają i żeby zobaczyli połączenie zwrotnice i głośniki :-). Chodziło mi o te ustawienia (fot )