Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarka KONICA 7020 coraz gorsza jakość kopii .

05 Sie 2016 11:58 1536 18
 • Poziom 7  
  Mam problem z kserokopiarką Konica 7020 . Jakiś czas temu zaczęły mi na kopiach pojawiać się takie jaśniejsze plamki . Przyciemnianie powodowało jeszcze gorsze skutki . Jednak w ustawieniu FOTO było w miarę równo za to bardzo jasno . Potem zaczęła robić już coraz więcej tych jaśniejszych plam , a teraz to już jest tragedia więc jej nie używam . Włączam ją tylko co dziennie rano aby się osuszyła . Przesyłam skany do wglądu . Jeden skan to oryginał z drukarki a dwa następne to kopie wykonane właśnie na tej kopiarce . Czy to może być DEWELOPER , który był zmieniany parę lat temu chociaż nie zbyt mocno eksploatowany ? Może trzeba ją porządnie odkurzyć bo pracuje w niezbyt sprzyjających warunkach w moim zakładzie , w którym naprawiam także obuwie . Pozdrawiam Załączniki:
 • Poziom 6  
  Przy drukowania z kompa albo raportów też są takie plamy?
 • Specjalista - kserokopiarki
  Prawdopodobnie za mało developera.
 • Poziom 21  
  Witam

  Pierwsze tak jak kolega ABLublin napisał wyciągnąć wywoływaczkę i sprawdzić czy developer równo się rozkłada. Jeśli tak to do sprawdzenia elektrody i doprowadzenie napięcia do nich i oczywiście sprawdzenie papieru czy nie zawilgocony.

  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  -dudus- napisał:
  Witam

  Pierwsze tak jak kolega ABLublin napisał wyciągnąć wywoływaczkę i sprawdzić czy developer równo się rozkłada. Jeśli tak to do sprawdzenia elektrody i doprowadzenie napięcia do nich i oczywiście sprawdzenie papieru czy nie zawilgocony.

  Pozdrawiam


  A na czym polega sprawdzanie elektrod i doprowadzenie do nich napięcia ;)? Jak to się robi ? Co do wilgotności papieru to raczej jest wszystko OK bo używam go także w drukarce laserowej w tym samym pomieszczeniu i jest wszystko dobrze . Kserokopiarka też raczej nie jest zawilgocona ponieważ warunki w lokalu są raczej dobre . Deweloper na wałku wywoływaczki rozkłada się równo .
 • Specjalista - kserokopiarki
  Z twoich wypowiedzi wnioskuję że nie bardzo znasz się na tych maszynach, są wymagające wiedzy i doświadczenia, błędów nie wybacza.
  Zamów sobie serwis zapłacisz ze 200,- i będziesz miał dobrą maszynę.
 • Poziom 21  
  Witam

  Inna drukarka działa poprawnie nie oznacza jednoznacznie, że papier nie jest zawilgocony. Twoja kopiarka ma elektrodę transferową która jest dużo bardziej podatna na zawilgocony papier niż rolka transferowa. Więc elektrodę należy wyczyścić, sprawdzić pod kątem przebić i upławów. Druty też nie zawadzi wymienić. Jeśli chodzi o doprowadzenie napięcia to najistotniejsze jest przejście na drzwiach je też należy wyczyścić, sprawdzić pod kątem przebić i upławów, ewentualnie wymienić izolatory.
  Tak jak ABLublin stwierdził wprawny serwisant naprawi szybko i sprawnie.

  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  Dlaczego wymiana druta w elektrodzie transferowej jest wskazana ?! Czy wymieniać na oryginalny , czy może być zamiennik z bębna ?! Co z drutami w elektrodzie dolnej ? Czy też wymienić , czy może tylko wyczyścić ?

 • Poziom 35  
  W drucie robią się wżery i to podstawa do wymiany o brudzie osadzającym się nie wspomnę.
  jak nie masz ładowania to masz problem z obrazem na bębnie jak problem z transferem obraz nie zostanie w całości przeniesiony na papier.
  A wilgotny papier przy wysokich napięciach to przebicia i brak transferu.
  To tak najprościej.
  pracownia techniczna japo napisał:
  Dlaczego wymiana druta w elektrodzie transferowej jest wskazana ?! Czy wymieniać na oryginalny , czy może być zamiennik z bębna ?! Co z drutami w elektrodzie dolnej ? Czy też wymienić , czy może tylko wyczyścić ?


  Nie rozumiem co to za zamiennik z bębna?

  I jeszcze jedno developer wymienia się co pewien przebieg jak olej w silniku jeżeli chce się mieć kopię.
 • Poziom 7  
  Czy możecie podać mi nr katalogowy tego drutu do elektrody górnej czyli tej przy bębnie kserokopiarki Konica 7020 i ewentualne namiary na jego zakup w przystępnej cenie ?! Poza tym mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej kserokopiarki jej dewelopera . Już raz go zmieniałem ale do zainicjowania wezwałem profesjonalnego serwisanta który stwierdził, że z tego co widzi to nie musiałem go jeszcze zmieniać i zapakował mi go w folii po nowym deweloperze mówiąc, że będę mógł go jeszcze kiedyś wykorzystać . Czy to prawda ? Czy ewentualne uzupełnianie obecnie używanego dewelopera poprzednim jest wskazane ? Czy musi sie to odbywać tylko w ten sposób,że stary usuwamy i wsypujemy nowy ?!
 • Poziom 21  
  >>Czy możecie podać mi nr katalogowy tego drutu do elektrody górnej czyli tej przy bębnie kserokopiarki Konica 7020 i ewentualne namiary na jego zakup w przystępnej cenie ?!<<
  Ten element jest już niedostępny w KMBS.
 • Poziom 7  
  26NA26080 o takim nr znalazłem u jednego z handlowców w internecie drut jak mi się wydaje ze zdjęcia poglądowego do elektrody dolnej gdzie występują dwa takie druty . Zastanawiam się czy można taki drut zastosować do elektrody górnej ? Czy może to zupełnie są inne parametry i właściwości ?
 • Poziom 7  
  Czy ktoś udzieli mi jakiejś pełnej informacji co do mych pytań odnośnie drutu do elektrody górnej i dewelopera maszyny Konica 7020 ?!!!!
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Witam

  Drut elektrody ładującej (górnej) nosi numer 26NA25060 jest inny niż elektrod transferu i separacji na pewno pod względem długości.
  Co do dewelopera to lepiej zbyt wiele nie kombinuj dosypywanie teoretycznie jest możliwe ale ostrożnie w małych ilościach żeby maszyna nie zgłupiała, choć i wtedy może być różnie. Zasypanie wywoływaczki na nowo starym nie możliwe potrzeba przeprowadzenia inicjalizacji która nawet jeśli się uda ustawi w maszynie takie parametry, że jakość będzie opłakana lub nie przejdzie wcale i konieczna będzie wymiana na nowy. Podsumowując elektrodę możesz nawinąć z drutu kupowanego w szpulce, z deweloperem w tych maszynach kombinacji nie polecam bo może się to skończyć źle.

  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  No i to mi się podoba Dudus ;) ! Krótko i na temat . Jednak na kogo jak na kogo ale na Ciebie zawsze można liczyć chłopie ;) !!! Jeszcze gdybyś był tak uprzejmy i napisał mi w razie gdybym miał kłopot z zakupem tego drutu oryginalnego gdzie i jak wyszukać ten drut w szpulce , o którym mi napisałeś . Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź .
 • Poziom 7  
  Czy ktokolwiek mógłby mi pomóc w zakupie drutu do elektrody górnej w kserokopiarce Konica 7020 . Oryginał 26NA25060 lub z tzw. szpulki zamiennik . Z góry dziękuję !
 • Poziom 21  
  Wymiana elektrody ładującej nic ci nie pomoże, zużycie tejże elektrody ma zupełnie inne objawy na kopii.

  Czy u Ciebie nie ma żadnego serwisu, który by Ci to naprawił ?

  Weź też pod uwagę , że ten model maszyny to już zabytek, naprawisz jedna rzecz, a za chwilę coś Ci się zepsuje innego - worek bez dna. Oczywiście to twoje urządzenie i możesz w nie inwestować ile chcesz.
  Natomiast ja złomuje (przeznaczam do rozbiórki) od co najmniej 3 lat, już tych modeli nie mam w tej chwili w obsłudze, ze względu na wiek.
 • Poziom 7  
  Oj kuśwa myślisz ,że bym się męczył z nią gdyby był w mojej miejscowości serwis ?!

  Dodano po 2 [minuty]:

  Poza tym muszę ją już naprawić ponieważ pękł mi drut !!!

  Moderowany przez RADU23:

  Proszę powstrzymać się od tego typu słownictwa.
  3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety.