Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative I-TRIGUE L3800 - Zalany pilot, brak reakcji na regulację głośności.

05 Sie 2016 13:33 666 5
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam głośniki jak wymienione w temacie. Doszło niestety do nieszczęśliwego incydentu jakim było zalanie pilota przewodowego wodą od tych właśnie głośników. Rozebrałem pilota i wysuszyłem go od środka jak najszybciej. Niestety uległ uszkodzeniu ponieważ nie reaguje na regulację głośności i cały czas jest na max... Reszta funkcji pilota sprawna. Pilot raz na jakiś czas załapie i zmniejszy o 1 stopień głośności przy kręceniu gałką i później 0 reakcji. Nie wiem czy to jest potencjometr bo tak wygląda jednak jego mechanika podpowiada mi iż nim nie jest.

Potrzebuję odpowiedzi co ewentualnie wymienić w owym pilocie ewentualnie prosiłbym o schemat całych głośników/pilota z racji tego iż nie mogę nigdzie znaleźć, a pomyślałem iż można by było obejść owego pilota na jego przewodach. Głośniki są już trudno dostępne w sprzedaży więc poszukiwania samego pilota do nich nie mają sensu.

Model pilota: MS0900
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tam jest enkoder/impulsator zamiast potencjometru. Powinien się zwierać i rozwierać przy obracaniu. Masz czym wykonać taki pomiar? Select działa?
  • Poziom 12  
    Select działa. sprawdzałem ciągłość obwodu na tym czymś co sie obraca cokolwiek to jest. rozwiera się i zwiera na pinach. Ale pilot nie reaguje na kręcenie. Bo w momencie kliknięcia MUTE i zakręceniem z automatu mute powinno sie wyłączać co nie następuje. Dziś cud po nocce jak głośniki były odłączone znowu przy zakręceniu spadło 1 stopień.

Dodatkowe pytanie: Czym mógłbym przemyć płytkę pilota żeby usunąć ewentualny osad minerałów / jonów metali które były w wodzie?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Raczej cukier i inne dziadostwa, najlepsza woda destylowana/alkohol izopropylowy. Co do enkodera on ma kilka pinów aby mógł określać kierunek obrotu, może jeden przełącznik wewnętrzny działa a drugi nie.
  • Poziom 43  
    MrKris1224 napisał:
    Wykąpałem płytkę pilota w wodzie utlenionej
    ??? Licz się z tym, że wkrótce zaczną się problemy. Woda od elektroniki powinna być trzymana jak najdalej. Utleniona tym bardziej. Do mycia płytki i elementów jest IPA.