Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolorowa ekonomiczna drukarka laserowa do domu (50stron) za niewielkie pieniądze

kowalpl1 05 Aug 2016 14:38 2511 1
 • #1
  kowalpl1
  Level 9  
  Witam forumowiczów,

  Zastanawiałem nad zakupem kolorowej drukarki laserowej, ponieważ rzadko drukuję, a mam dość zasychających tuszy i wiecznych kombinacji z regeneracją atramentem,
  kupowaniem nowych kartridży itp. Kolor natomiast zawsze by się przydał, bo nie musiał bym chodzić po ludziach jakby był mi potrzebny kolorowy wydruk ;)

  Szukam czegoś laserowego kolorowego, taniego i ekonomicznego wiem, że to optymistyczna opcja, ale po prostu nie chce wydawać kupy kasy na ultra drukarkę,
  z której będę korzystał do drukowania z 50 stron w miesiącu albo i nie, a dość mam niespodzianek z zaschniętym tuszem przy kolejnych próbach wydruku jakiś dokumentów.
  Drukarka może być też używana, oby nie jakaś po przebiegu 100tys stron.  a) Widziałem, że najtańszym (nowym) wyborem, a zarazem cieszącym się nienaganną opinią byłaby drukarka HP CP1025. Co moglibyście o niej powiedzieć, posłużyłaby ?
  Jest dostępna za lekko ponad 500 zł. Czy do niej tez muszę kupować jakiś wieczny chip, żebym mógł ją samodzielnie regenerować (tani koszt eksploatacji jest tu dla mnie ważny, a zużycie jakiś elementów np. wałka opc czy co tam jest, nie jest aż takie ważne ponieważ wydruki byłyby sporadyczne,ale oczywiście jak najtańsze zamienniki też są mile widziane)?

  b) Widziałem też na alledrogo używane drukarki samsunga, clp 325, też z rożnych opinii jakie znalazłem w internecie, nie najgorsze, za około 300 zł do której można dokupić za parę złotych oprogramowanie, jakby wieczny chip, co pozwoli też uzupełniać samodzielnie toner. Co o niej powiecie ? też mi się wydaje ekonomiczna opcja.

  Czy znacie jakieś lepsze rozwiązania ? Ważne żebym wydał jak najmniej, a mógł w każdej chwili wydrukować jakiś rachunek rodzicom czy coś podobnego :D

  pozdrawiam
 • #2
  ShakeAll
  Level 20  
  Dokładnie ten sam temat przerabiałem rok temu.
  Jeśli ma być naprawdę ekonomicznie to poszukaj starych HP czarnobiałych, dobre zamienniki tonerów kosztują niewiele.
  Oczywiście mówimy o koszcie w przeliczeniu na jeden wydruk.
  Z kolorowymi jest gorzej, bo tanie zamienniki są tragiczne, a dobre zaczynają się od około 100zł/szt i oczywiście mają mniejszą wydajność niż w drukarkach czarnobiałych z racji, że muszą się zmieścić w drukarce 4 tonery a nie jeden.
  Nie licz na żadne dosypywanie i inne takie bo możesz sobie tylko szkody narobić.
  Ja kupiłem poleasingowego HP CP1217, który miał zrobione ledwo 1800 stron wydruków i miał jeszcze oryginalne tonery kolorowe (czarny zamiennik)
  Jestem z niego bardzo zadowolony, choć początkowo planowałem kupić nową drukarkę.
  Wszystko rozbiło się o koszt pojedynczego wydruku, dla tych niby tanich drukarek wychodzi dość drogo, z kolei najtańsze wydruki oferują drukarki na jakie mnie nie stać ;)