Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam silnika elektrycznego 24 V do mojego opisu.

05 Sie 2016 14:51 915 8
  • Poziom 2  
    Na samym początku witam wszystkich. Aby ukrócic spekulacje, moje pojęcie o elektronice jest równe wiedzy o sztuce współczesnej.

Zrodził mi się w głowie pewien pomysł z wykozystaniem silnika elektrycznego.
    O co chodzi.. potrzebuje pomocy w doborze silnika zasilanego na 24 V. Silnik ten będzie zasilany z akumulatora (możliwie jak najmniejszego, ewentualnie dwóch 12 V podpiętych szeregowo). Czas pracy silnika z tego akumulatora nie musi byc jakis obłędnie długi, 20/30 minut, później wymienie akumulator do dalszej jego pracy.
    Ważne aby silnik nie był za duZy, waga koło 2 kg, wysokość około 15/20cm i obroty około 3 tys/m.

Silnik będzie zamontowany w urządzeniu pływajacym na wodzie, dlatego ważne są tu jego obroty, aby po zamontowaniu śmigła nie stracił za bardzo na mocy.

Mile widziane linki z przykładowym silnikiem i ew ceną takiego.
    Ja osobiscie myslałem ogólnie nad dunkermotoren-3000ob (po wpisaniu w allegro wyskoczy, nie mogę umieszczać linków).

Ale nie wiem czy byłby ok, i nie wiem czy on jest na prąd stały, a taki jak się nie myle jest mi potrzebny aby podłączyć go do akumulatora?

Proszę was o radę, z pewnością wiecej wiecie niż ja. I przepraszam że post jest chyba w złym dziale, szukałem gdzie go najlepiej umiescieć ale nie za bardzo mi to szło..

Z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Co to za urządzenie. Jaka masa i jakie opory ruchu? Obroty to jedno ale jeszcze trzeba moc określić.
  • Poziom 2  
    opory ruchu jedynie tarcie wody, masa około 100kg.
    wyrzut strumienia wody będzie poprzez ,,dysze" cos na zasadzie skutera wodnego

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

może ktoś coś doradzi ? zależy mi na tym Panowie cholernie
  • Poziom 42  
    [quote="hydro-lin"]opory ruchu jedynie tarcie wody, masa około 100kg. [/quote
    Skoro sam nie potrafisz policzyć potrzebnej mocy to podaj więcej informacji. Dla przykładu kiepski skuter wodny ma 50 kilowatów. Tego nie zrobisz na dwóch akumulatorach
  • Poziom 2  
    Wpiszcie tylko prosze w youtube ,, jetsurfing " to wyjasni wiecej niż moje nie koniecznie precyzyjne tłumaczenie.

Tam stosuje sie silnik spalinowy, ale on jest opracowany i zastrzeżony, potrzezbny jest mi tylko odpowiedni silnik, reszta to nie problem (mam na mysli wykonanie deski i całej jej budowy)

Dodano po 3 [minuty]:

#Strumien..# koszta to mniej problemowa sprawa, jesli istnieją bardziej wydajne i lżejsze baterie chetnie posłucham
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To opracuj swój silnik zapewne 2 sów chłodzony cieczą o sporej mocy i specyficznych wymiarach.

Dodano po 1 [minuty]:

A jak ma to być 1 razowy produkt weź silnik 2 sów skutera 72ccm lub większy, gaźnik memebramowy i obetnij niepotrzebne części silnika.
  • Poziom 2  
    #strumien# dzieki, nakierowałeś mnie na silniki do kosy spalinowej, 8ty obrotów :D