Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WM16S890EU/01 - Po włączeniu błąd F-67

05 Sie 2016 20:50 2568 3
 • Poziom 15  
  Posiadam pralkę Siemensa WM16S890EU/01, która od pięciu lat i dwóch miesięcy pięknie prała wszystko co do niej wrzucałem. Wczoraj odmówiła posłuszeństwa wyświetlając przy włączeniu błąd F-67. Zdążyłem się zorientować, że płytka wyświetlacza z procesorem i pamięcią się wysypała, wysypały się ustawienia i konieczna jest wymiana na nową za 500zł. A nie lepiej zaprogramować od nowa EEPROMa 24128 który jest na płytce? Pamięć odczytałem. Czy dysponuje ktoś dobrym wsadem do tej pamięci aby uratować moją pralkę? Oczywiście za skuteczną pomoc zapłacę.

  Pozdrawiam
 • SterControlSterControl
 • SterControlSterControl
 • Poziom 15  
  Hehe uwierz mi, przeszukałem cały internet, zawsze w ostateczności zakładam tematy na forum, nie mówiąc już o wyróżnieniu za 80 punktów.
  Znalazłem też ten filmik na YT który podałeś. Ta metoda w moim przypadku nie pomogła, w ogóle nie reaguje na pokrętło i przyciski. Potrzebuję zawartości EEPROMa 24128.
 • Poziom 15  
  Witaj,
  nie wiem czy Twój problem jest nadal aktualny. Miałem dokładnie to samo - po włączeniu error F:67 i pikanie. Pralkę załatwiło moje małe 1,5 roczne dziecko kręcąc kółkiem i naciskając dotykowe guziczki.
  Widziałem ten film, u mnie również miałem wrażenie że guziki nie działają. Odsiedziałem jednak trochę nad tym problemem i udało się to naprawić.
  Ja mam model Siemens WM14S743PL z IQ700 (Swoją drogą bardzo dobra pralka, śmiga 7 lat i rodzinka sobie chwali).
  Link do mojego panelu sterowania ze strony siemensa: Link
  Różnica taka że ja na godzinie 6 mam odpompowania a oni wirowanie, więc albo błąd na druku zdjęcia, albo minimalnie inna wersja.

  U mnie operacja była tak mniej więcej jak na filmie, wejście w cały tryb serwisowy pralki:
  1) Wyłączyłem pralkę
  2) Przekręciłem pokrętło programatora zgodnie z ruchem zegara na sam dół na godzinę 6, wyświetlił się błąd F: 67 i zaczęło pikać
  3) Nacisnąłem dotykowy klawisz po lewej stronie ekranu "opcje w dół V"
  4) Trzymałem jakieś 2 sek i trzymając ten dotyk, przekręciłem pokrętło w lewo o 1 pozycje na godzinę 7 ( u mnie to delikatne wirowanie)
  5) Wskoczyła funkcja ostatni error, oraz zaczął mrugać guzik start/pauza po prawej stronie na niebiesko
  6) Guzikami "opcje w górę " i "opcje w dół" przerzucasz całe menu (chyba 12 czy 13 pozycji)
  7) Wybrałem P5: Variantcoding i nacisnąłem mrugający "start/pauza"
  8) Wyświetliła się cyfra 4, nie zmieniając jej nacisnąłem raz jeszcze "start/pauza" (na filmie wyskoczyła wartość 6, nie znalazłem niestety nigdzie service manuala żeby potwierdzić co te opcje zmieniają, więc nie chcąc ryzykować zostawiłem jak jest).
  9) Pojawił się napis Update i pralka się zrestartowała.
  10) przekręciłem pokrętło na 12 czyli wyłączenie.
  11) Przekręciłem na pierwszy lepszy program i taaadaaaam, pralka wstała, przywitała się napisem Siemens i pojawiło się menu główne.

  I to wszystko. Sprzęcik działa po staremu. Spróbuj, może też masz tylko tyle do zrobienia, ja już się prawie poddałem, chciałem serwis wołać (z translatorkiem strony ruskie, tureckie itd przetrzepałem wcześniej i wymiękłem). Na chłodno spróbowałem ostatni raz i działa.
  Powodzenia :)

  PS. Dysponuje ktoś jakimś service manualem z opisem tego menu i mógłby podrzucić? Zaciekawiło mnie to ustrojstwo :)