Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Hotpoint 4 DX ECO - Woda w zamrażarce

sebastiango 06 Aug 2016 09:59 2946 2
 • #1
  sebastiango
  Level 11  
  Witam.
  Mam problem od dłuższego czasu z lodówką Ariston Hotpoint 4 DX eco tj. w zamrażarce na samym dnie zbiera się woda i później przedostaje się na zewnątrz. W zamrażarce skuwam lód i z tylnej ścianki gdzie są otwory. Próbowałem rozmrażać lodówkę oraz czyścić otwory na tylnej ściance zamrażarki i lodówki "opaską na rękę" (jest sztywna, ale na tyle giętka, że przechodzi od otworu do otworu - w lodówce).

  Czytałem, że otwory odpływowe w nowych lodówkach są wewnątrz lodówki ale znajomy co ma whirpolla mówił, że ma z tyłu lodówki. Niestety w instrukcji obsługi lodówki nie ma wzmianki o odpływach, a i na necie nie mogę do tego modelu znaleźć poradnika. Co zrobić aby w zamrażarce nie zbierała się woda?

  Mamy już 2017, a ja mam nadal problem z wodą w lodówce. Znalazł ktoś może rozwiązanie na powyższy problem w tym modelu?
 • #2
  lackyluck997
  Level 1  
  Ja mam to samo z tą lodówką. Pod dolną szufladą zamrażarki spływa woda, która zamienia się w łód i muszę to skuwać !!! Nie wiem o co chodzi. Lodówka jest No frost
 • #3
  sebastiango
  Level 11  
  Ja z skułem lód i na dwa dni zostawiłem lodówkę otwartą do rozmrożenia. Dodatkowo odkręciłem tylną ściankę w zamrażarce (tam dopiero było lodu). Operacja pozwoliła na bezlodową pracę przez kilka miesięcy. W br w zimę powtórzę operację bo znowu lodówka zbiera lód w zamrażarce.