Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX L42E6E - jak wyłączyć głośniki

jingos 06 Sie 2016 13:33 660 2
  • #1 06 Sie 2016 13:33
    jingos
    Poziom 2  

Witam,
    Prawdopodobnie ktoś się spotkał już nie raz z podobnym problemem podłączenia tv z soundbarem.

Połączyłem Mój tv Panasonic TX L42E6E z soundbarem Samsung HW J355. Soundbar nie miał wyjścia HDMI audio, więc użyłem kabla optycznego. Dźwięk gra, ale się dubluje, tzn. naraz leci i z głośników TV i z soundbara, więc za każdym razem muszę robić Mute w tv. Próbowałem, ale nie potrafię wyłączyć głośników w TV, czy jest w ogóle taka opcja? Czy bez połączenia soundbaru przez HDMI ACR można w ogóle osiągnać taki efekt, by dźwięk leciał wyłącznie z soundbaru?

W instrukcji soundbaru jest napisane tylko, że "należy wyłączyć głośniki telewizora w menu audio".

0 2
  • #2 06 Sie 2016 15:07
    marceliooo
    Poziom 4  

Witam, w moim tv Panasonic jest tak, że w menu -> konfiguracja-> głośniki są dwie opcje : TV/WZMACNIACZ. Jeśli przełączę na "WZMACNIACZ" a kabel optyczny nie jest podłączony to nadal grają głośniki z telewizora ale gdy podepnę kabel optyczny gra już tylko urządzenie zewnętrzne (u mnie wieża). Zobacz w ustawieniach swojego tv, może jest coś podobnego w menu.

0
  • #3 06 Sie 2016 17:04
    jingos
    Poziom 2  

Niestety nie ma nic takiego. Opcja wyboru głośników jest przewidziana tylko przy połączeniu przez HDMI, Jak chcę słuchać na słuchawkach, to też zawszę muszę wyciszyć funkcją Mute tv.

0