Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna AEG 58 GAD C7 - Podłaczenie

06 Sie 2016 13:33 2043 5
 • Poziom 18  
  Po braku odpowiedzi wnioskuję że chyba nie da się tej płyty używać niezależnie bez piekarnika. Podłączyłem same przewody zasilające, L1-szary, L2-pomarańczowy, N1,N2-niebieskie, i na płycie tylko wyświetli się coś na krótko na panelu a potem cyklicznie tylko pika, bez żadnej reakcji na dotykanie panela dotykowego. Cienkie cztery brązowe oraz żółte przewody podłączone są do płytki elektroniki na panelu dotykowym ale do czego służą nigdzie nie można znaleźć schematu.
 • Poziom 18  
  Otworzyłem tę płytę i sprawdziłem do czego służą te cienkie przewody. Okazuje się, że to są sygnały wychodzące z płyty tak, że płyta powinna działać jednak coś jest chyba uszkodzone, ponieważ po włączeniu do prądu na chwilę zapalają się wszystkie segmenty wyświetlacza oraz diody świecące, potem na ok. 3s zapala się na górnym wyświetlaczu "20" i na lewym z górnej płyty "2". Potem wszystkie wyświetlacze gasną i tylko słychać pipanie jak dotyka się przyciski na panelu sterowniczym ale bez reakcji. Czy ta "20"-stka i "2"-ka to jakiś kod błędu?
 • Poziom 18  
  Poniżej zamieszczam fotki panela sterowniczego, jest on firmy Elektrolux, może to komuś coś więcej powie kto siedzi w tej branży i napisze co oznacza te wyświetlane na chwilę "20" i "2"?
 • Poziom 16  
  Taka sama płyta trafiła do mnie, też bez piernika. Zachowuje się identycznie jak powyżej opisywano. Może jest sprawna , ale bez kompletu z piekarnikiem nie uruchomi się, albo też ma identyczne uszkodzenie?
 • Specjalista AGD
  Marian Harendarz napisał:
  Może jest sprawna , ale bez kompletu z piekarnikiem nie uruchomi się

  NAjprawdopodobniej tak będzie, na piekarniku są dodatkowe pokrętła do sterowania płytą, w momencie gdy piekarnik będzie odłączony elektornika odczyta błąd i nie pozwoli uruchomić płyty.

  Płyta indukcyjna AEG 58 GAD C7 - Podłaczenie Płyta indukcyjna AEG 58 GAD C7 - Podłaczenie