Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B570e Nie Bootuje BIOS po aktualizacji do Windows 10 . System działa

06 Sie 2016 14:27 1035 3
  • Poziom 16  
    Witam po aktualizacji do Windows 10 nie chce odpalić mi BIOS (Nie to nie jest UEFI) . Brak opcji wejścia do BIOSU w zaawansowanym uruchomieniu . Standardowo wejście do Biosu odbywało się za pomocą klawisza F2 . kombinacje klawiszy typu Ctrl+F2 , Shift + F2 nie dają żadnego efektu .Wciskanie F2 przed włączeniem lub w trakcie włączania komputera też nic nie daje. W dodatku po użyciu kombinacji klawiszy Shift+F2 dzieje się coś dziwnego , a mianowicie gdy komputer uruchamiał się zawsze pojawiały się 2 informacje na dole F2 BIOS i F12 Boot Devices , po użyciu tej kombinacji klawiszy informacje te nie pojawiają się , a po drugie system startuje około 3-4 razy szybciej . Myślałem że chodzi o to że dysk nie wyłącza się po użyciu tej komendy, ale nie słyszałem pracy dysku.
    Oczywiście ponowne użycie tej kombinacji ponownie przywraca informacje o funkcjach klawiszy podczas włączania laptopa.

Czytalem już na forach po Angielsku o podobnych przypadkach i nikt nie znalazł rozwiązania odnośnie tego jak wejść do BIOSU (Chyba że coś pominąłem) . Wyjaśniłby mi ktoś co robi kombinacja klawiszy Shift+F2 ?
  • Spec od komputerów
    Naciskaj F2 zanim uruchomisz laptopa. Jezeli tez nie zadziala to odlacz dysk i sprawdz czy wtedy bios sie uruchomi.

Podlacz tez na probe klawiature pod usb.
  • Poziom 16  
    Tyle że to nie mój laptop a osoba do której należy nie chce żeby go otwierać. Wciskanie klawisza przed włączeniem próbowałem za nim napisałem ten post, tylko w poście o tym nie wspomniałem. Też podejrzewam że będzie trzeba wyciągnąć dysk ze względu na to że system bootuje zanim BIOS się załaduje.
  • Spec od komputerów
    Bez tego raczej nie ma mozliwosci sprawdzenia.