Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EDACS - EDACS WARSZAWA Poszukuje częstotliwość kodowanych. Proszę PRIV.

06 Sie 2016 16:23 5499 11
  • Poziom 2  
    Witam

Poszukuje częstotliwość kodowanych EDACS dla Warszawy. Szukałem sam na własną rękę, ale znalazłem materiały, które są już nie aktualne, albo częściowo. Wiem, że nikt nie będzie chał tu pomóc na ogólnym, więc proszę o wiadomości PRIV. Wiem, że były tu już takie wątki, ale niestety nic w nich niema interesującego.

Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem tu nowy.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 26  
    Musisz zachować uwagę, policja używa transponderów do namierzania podsłuchiwaczy.
    Watro też wykonać "dipol policyjny"

Moderowany przez c2h5oh:

Autor pytał o częstotliwości a Ty o czym piszesz?

• Moderator
    slu_1982 napisał:
    ...policja używa transponderów do namierzania podsłuchiwaczy. ...

Zaciekawiłeś mnie, wiąc na chwilę zboczymy z tematu. Proszę o przykład takiego "transpondera" do namierzania odbiornika.
  • Poziom 13  
    c2h5oh - o dziwo, co tez mnie zaskoczyło, można namierzyć odbiornik. Tak w dawnych latach, władza odwiedzała ludzi słuchających "Wolnej Europy". Postaram sobie przypomnieć, ale chodziło bodajże o wykrywanie częstotliwości heterodyny. Faktem jest ,że odbiorniki stricte radiofoniczne , nie mają/nie miały zbytnio dobrze ekranowanej heterodyny, "usłyszeć" choćby baofenga , było by dużo gorzej. Sprawdziłem to na motoroli GP-300 z wbitymi kanałami amatorskimi, które Motorola skanowała. radio podłączone było do zewnętrznej anteny przez trójnik, a w to był wpięty analizator, i faktycznie wykrywał piki w miejscu, gdzie aktualnie motorola wchodziła w kanał, by go nasłuchać. Na SDR też to widać.

A co do przykładu "transpondera" - też się z chęcią dowiem ;)
  • Moderator
    Thunder6995 napisał:
    ...Sprawdziłem to na motoroli GP-300 z wbitymi kanałami amatorskimi, które Motorola skanowała. radio podłączone było do zewnętrznej anteny przez trójnik, a w to był wpięty analizator, i faktycznie wykrywał piki w miejscu, gdzie aktualnie motorola wchodziła w kanał, by go nasłuchać. Na SDR też to widać.

A co do przykładu "transpondera" - też się z chęcią dowiem ;)

Już to widzę, jak "słuzby" biegają za kimś z analizatorem lub wpinaja się komuś trójnikiem w antenę by posłuchać jego heterodyny.
    To co opisujesz jest znane od wielu lat i było słuszne w odbiornikach z pojedynczą lub podwójną (znaną) częstotliwością pośrednią gdzie heterodyna pracowała mocą nadajnika QRP :).
    Dziś, gdy stosuje się syntezy i inne wynalazki ta "metoda" odeszła do lamusa.
    Kolejna sprawa to poziom zakłóceń tła. Sygnał zaekranowanej syntezy ginie w śmieciach eteru już kilka metrów od odbiornika.
    Teoretycznie wszystko jest możliwe.

p.s widziałeś jak wygląda profesjonalny radiotelefon na przykład M-PA w środku? To bardzo stary sprzęt ale gdybyś go widział to byś nie napisał tego co napisałeś :).

Ale wróćmy do zasadniczego tematu. Czekamy na kogoś, kto poda Koledze te częstotliwości.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podsłuchanie radia pracującego na odbiorze czy laptopa w promieniu kilkunastu metrów w obecnych czasach nie stanowi żadnego problemu. Podsłuchanie tego, co dzieje się w pomieszczeniu nawet 300m dalej to pestka. Podsłuch po rurach C.O. czy zdejmowanie laserem drgania szyb to chleb powszedni podsłuchujów.
    M
  • Moderator
    Odłóżmy już na bok opowieści z książek szpiegowskich i powróćmy do zasadniczego tematu.
    Jeżeli ktoś potrzebuje wypowiedzieć się o podsłuchach i podsłuchiwaniu proszę założyć osobny temat.
  • Poziom 13  
    Możliwe, że z cyfrą przenieśli się na w okolice 60 - 70cm, to znaczy około 450MHz - 500MHz.
    Zakłądam,że masz odbiornik, masz dostęp do internetu, gdzie są bandplany VHF / UHF. Poświęć trochę czasu samemu, nie wysługując się elektrodą i mając to , o czym wspomniałem powyżej znajdziesz to w godzinę. Usłyszysz ciągły, bądź przerywany warkot, wiesz, że trafiłeś.

c2h5oh - Mimo wiedzy, jaką posiadasz, próbujesz jakoś ośmieszyć moją wypowiedź: "Już to widzę, jak "słuzby" biegają za kimś z analizatorem lub wpinaja się komuś trójnikiem w antenę by posłuchać jego heterodyny. "

Promieniowanie heterodyny w GP300 wykryłem PRZYPADKIEM, gdy miałem dostęp do jednej anteny, potrzebowałem skanować pewne częstotliwości radiem ,a analizatorem sprawdzać w tym samym czasie widmo - wtedy wykryłem to, co Motorola robi, skoro robiła to z takimi poziomami, jakie wtedy zmierzyłem, to i antena to wydmuchiwała w eter. I do tego nie trzeba już "Twoich służb biegających z trójnikami" ,tylko można to wykryć "zdalnie". Bez danych domniemanego podsłuchiwacza nie ejst to możliwe, bo tak jak wspomniałeś tło szumu w eterze przykryje ten sygnał w odległości kilkuset metrów, ale biorąc pod uwagę ,to co inny kolega w innym temacie robił (klikał sobie na kanałach Policji, aż zmienili pasmo, bądź przeszli na cyfre), to tym sposobem (wykryciem heterodyny) można już potwierdzić, że ten i ten korzysta z odbiornika ustawionego na te pasmo.
    PS. wątpię, żeby (przeciętnie) ktoś do nasłuchu używał profesjonalnych radiotelefonów typu M-PA (któego w gwoli ścisłości nie znam). Nie wiem, co ten wpis miał co kolwiek do rzeczy w tym konkretnym przypadku, chyba tylko by zgasić argumenty mojej sygestii, by uważać co się robi.

Reasumując do autora: Internet + Bandplan + Godzina czasu + Odbiornik = wykrycie kanałów cyfrowych.
  • Moderator
    Thunder6995 napisał:
    Możliwe, że z cyfrą przenieśli się na w okolice 60 - 70cm, to znaczy około 450MHz - 500MHz.
    Zakłądam,że masz odbiornik, masz dostęp do internetu, gdzie są bandplany VHF / UHF. Poświęć trochę czasu samemu, nie wysługując się elektrodą i mając to , o czym wspomniałem powyżej znajdziesz to w godzinę. Usłyszysz ciągły, bądź przerywany warkot, wiesz, że trafiłeś...

Autor pyta o rzecz KONKRETNĄ:
    "Poszukuje częstotliwość kodowanych EDACS dla Warszawy".
    a Ty ciągle swoje. Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie? -Nie pisz.

Ja też popełniłem błąd i zadałem pytanie Koledze slu_1982 dotyczące "transpondera do namierzania odbiornika". Nie powinienem tego robić w cudzym temacie, za co Autora tematu przepraszam.
    Proponuję za to Autorowi tematu zapoznanie się z tym materiałem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3659789#3659789

p.s
    Thunder6995 napisał:
    ...
    Reasumując do autora: Internet + Bandplan + Godzina czasu + Odbiornik = wykrycie kanałów cyfrowych.

EDACS to nie "kanały cyfrowe".
  • Poziom 32  
    ...
    sr1 napisał:
    Poszukuje częstotliwość kodowanych EDACS dla Warszawy

A tak na polski, to o co ci chodzi??
    a) Częstotliwości i układ kanałów stref??
    b) Numery i rozpiska grup rozmownych??
    c) Coś innego, napisz to w bardziej zrozumiały sposób.
  • Poziom 11  
    Edacs nie jest kodowany, chyba, że ktoś nawija w Provoice albo Aegisie.
  • Poziom 20  
    Witam, Nawet jak "ktoś nawija w ProVoice czy Aegis" to nadal to nie jest kodowanie...