logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Golf VII - Różna grubość bieżnika na jednej osi.

pokmijn 06 Sie 2016 17:56 3930 9
REKLAMA
  • #1 15852897
    pokmijn
    Poziom 10  
    Otóż mam problem dość błahy. Kupiłem na wiosnę komplet 5 identycznych nowych opon. Jeździłem na 4, jedna była na zapasie. Wczoraj rozciąłem na wystającej studzience lewy przód. Po rozcięciu na zapas ta opona się nada jako dojazdówka natomiast do używania na codzień chciałbym założyć ten zapas, który woziłem w bagażniku.

    i tutaj główne pytanie, czy różnica w grubości bieżnika +/-2 mm będzie miała wpływ na codzienne użytkowanie. Zaznaczam opony są identyczne, Zrobiłem na nich 10 tys km dość spokojnej jazdy.
  • REKLAMA
  • #2 15853120
    sly_1978
    Poziom 20  
    Załóż tą "nową" na oś tylną i po kłopocie.
  • REKLAMA
  • #3 15853382
    milejow
    Poziom 43  
    Jeśli ESP nie zastrajkuje to możesz jeździć(z nową na tyle).
  • #4 15853889
    pokmijn
    Poziom 10  
    A czy ESP strajkuje po założeniu np. cieńkiej dojazdówki??? Ta teoria jest ciekawa, proszę rozwiń.
  • REKLAMA
  • #5 15853916
    ladamaniac
    Poziom 40  
    Przy normalnym poruszaniu się szerokość opony nie ma znaczenia, natomiast wysokość już ma. Przy tej samej prędkości liniowej prędkość obrotowa będzie inna. ABS i ESP tego nie lubią, raportując to świeceniem odpowiedniej kontrolki na desce. 2 milimetry nie zrobią jednak różnicy.
  • REKLAMA
  • #6 15854245
    milejow
    Poziom 43  
    Już wyjaśniam- poczytaj sobie o działaniu ESP w przypadku gdy jedno z kół ma mniejszą średnicę (długość obwodową)
    To nie teoria, to fakt a 4mm różnicy w średnicy koła to wbrew pozorom sporo dla ESP.
  • #7 15855365
    sly_1978
    Poziom 20  
    Nie spotkałem się jeszcze z interwencja ESP związana z różnicą zużycia bieżnika. Co innego jeśli chodzi o rozmiar.
  • #8 15856175
    xbajt
    Poziom 17  
    Różnica dla ESP jest właściwie niezauważalna jeżeli chodzi o grubość bieżnika.
  • #9 15856417
    milejow
    Poziom 43  
    sly_1978 napisał:
    Nie spotkałem się jeszcze z interwencja ESP

    No i tak trzymać.
  • #10 15857935
    pokmijn
    Poziom 10  
    Po pomiarach bieżnika wyszło + 2 mm dla nowej opony, nie ma żadnego wpływu na prowadzenie się auta. Opony są oczywiście identyczne. Teraz jeszcze odszkodowanie od właściciela studzienki i po problemie :)
REKLAMA