Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON MX925 - Rozszczepione pionowe pasy na teście głowicy

06 Sie 2016 19:45 1245 6
  • Poziom 1  
    Witam otoż moj test gowicy wyglada tak

Wykonałem wszystkie czyszczenia, automatyczne wyrównanie głowic lub robię coś nie tak.

moczenie głowicy nic nie pomogło. Wszystkie powyższe czynności ani trochę nie wpływaja na wydruk.

NIgdy nie miałem takiego przypadku wcześniej zawsze wygladało to tak jak wszystkie zatkane głowice.

Drukarkę kupiłem z otletu dlatego nie wiem jaka była jej faktyczny przebieg chociaz test pokazuje 1450-1500 stron. Wiem ze jestem nowy ale proszę o pomoc

ps. Przy wyborze recznej konfiguracji głowicy drukuje stronę i poźniej wraca do menu - nie pokazuje opcji do wpisania ręcznych parametrów - to samo z poziomu aplikacji na PC.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Czy udało się rozwiązać problem? Mam podobny - nie da się wyrównać głowicy na czarnym, a kolory są bez zarzutu (na dołączonym zdjęciu akurat brakło niebieskiego tuszu) . Moczenie, czyszczenie, wyrównanie automatyczne i ręcznie bez skutku. Tak samo drukarka po ekspozycyjna...
    Raczej głowica do wymiany?
  • Spec od drukarek
    Głowica do wymiany.
  • Poziom 25  
    Witam
    Nie tylko głowica ale i tulejki prowadnicy karetki Tzw "pływające" pasy na czarnym kolorze to właśnie tuleje
    Pozdrawiam
    "serwek" :)
  • Poziom 2  
    Czyli jednak. Dzięki za pomoc.
    Nie wiesz może co mogło ją uszkodzić?
    Kiepski tusz, uszkodzenie mechaniczne, czy też "kilka ekspozycyjnych stron"?
  • Poziom 25  
    Witam
    Głowica to bardzo delikatny i wrażliwy zespół, wiele powodów, także może to być niewłaściwy lub wadliwy tusz.
    Tulejki prowadnicy karetki zużywają się wraz z czasem pracy. Dużo szybciej w złych warunkach eksploatacyjnych (zmienna temperatura otoczenia, zapylenie pomieszczeń (budowa)
    Pozdrawiam
    "serwek" :)
  • Poziom 2  
    Jak z modelu MX925 wyjąłeś głowicę do czyszczenia (moczenia)?