Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop Cyfrowy RIGOL DS1054Z

07 Sie 2016 13:58 4182 15
  • Poziom 9  
    Witam , stanąłem przed wyborem zakupu pierwszego oscyloskopu cyfrowego. Oscyloskop ma być wykorzystywany do : pomiary w audio , pomiary w radiówce od KHz do 150Mhz góra, strojenie torów Pcz i temu podobne , no i oczywiście strojenie starych odbiorników lampowych , ogólnie też technika lampowa , budżet 2 tysiące ,zastanawiam się nad takimi oto modelami: Rigol DS1054Z mój faworyt ,Siglent SDS1102CML, GRATTEN1102CML? oczywiście najlepiej pasuje mi rigol , ale nie pasują mi 4 kanały i pasmo 50MHz które podobno moźna podciągnąć do 100MHz , prosiłbym Kolegów obeznanych w temacie co wybrać do moich zastosowań ? czy ten Rigol tak zachwalany sprawdzi się w moim kręgu Hobby? lub inne propozycje kolegów do 2tysięcy , analog odpada posiadam i czas iść z postępem wystarczy już starych szaf za 1000zł 20sto paro letnich :D POZDRAWIAM .
  • Poziom 9  
    Witam nikt z Kolegów nie posiada RIGOLA DS1054Z? najbardziej zależy mi na opini tego sprzętu jak to się spisuje w praktyce ? czy się nie zawiesza, nie ma błędów itp.
  • Poziom 41  
    @x1981 Cyfra do 2000zł nowa/używana, tylko Rigol 1054Z. Jeśli coś innego, to analog.
  • Poziom 9  
    Witam i oczywiście wybrałem jak kolega pisze wziąłem nówke Rigola raczej nie ma niczego lepszego w tym przedziale cenowym , a jaki on naprawdę jest to się przekonam na własnej skórze , temat do zamknięcia oscyloskop zamówiony .
  • Poziom 29  
    Witam, również planuję zakup DS1054Z. Czy kolega orientuje się w temacie 'hackowania'? Mogę kupić bezpośrednio od dystrybutora w swoim kraju wersję podstawową, lub od Chińczyków za niewiele więcej, ale 100MHz i z odblokowanymi 4 innymi opcjami. W sumie zależy mi tylko na 100MHz. Wiem, że kiedyś dało się to odblokować za darmo, czy w obecnych egzemplarzach również się da?
    Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    @rosak i po co Ci to 100MHz?
  • Poziom 17  
    Warto dodać, że za takie "hackowanie" stracisz 3 lata gwarancji, które dostajesz przy zakupie oscyloskopu
  • Poziom 22  
    Imekxus napisał:
    Warto dodać, że za takie "hackowanie" stracisz 3 lata gwarancji, które dostajesz przy zakupie oscyloskopu

To "hackowanie" można chyba cofnąć?
  • Poziom 17  
    tylko, że to ciągle jest oszustwo
    #edit
    a poza tym, skąd wiesz, że producent nie może tego sprawdzić? - ryzykujesz utratę 1000zł~ (1600 z sondami)
  • Poziom 32  
    tomekm33 napisał:
    Imekxus napisał:

To "hackowanie" można chyba cofnąć?

... od paru dni jestem posiadaczem Rigola. Też rozważałem kwestie hackowania ale raz gwarancja dwa na razie mi to niepotrzebne. A co do cofnięcia "przeróbki" to jak się zepsuje to raczej jest to nie do zrobienia... A po naprawie gwarant może zorientować się że miała miejsce... I naprawa nie będzie już gwarancyjna :cry:
    Temat raczej do zamknięcia
  • Poziom 37  
    Po pierwsze to jak kupisz urządzenie to jest ono twoje i może sobie z nim robić co chcesz - nawet wylutować CPU i zrobić z niego odbiornik TV. Po drugie hakowanie to za duże słowo, szczególnie w kontekście oszustwo. Nic się tam nie hakuje tylko wpisuje się odpowiedni kod opcji i pojawia się 100 MHz. Po trzecie, da się to cofnąć - tylko po co. Po trzecie, szansa że ci się zepsuje grat przed upływem gwarancji nie jest duża. Oscyloskopy te są niezawodne - można to potwierdzić u dystrybutora. Ja sobie odblokowałem opcję 100 MHz i działa to bez zarzutu. Nie słyszałem, aby przy wykonywaniu tej czynności można było uszkodzić urządzenie. Po prostu zły kod wpiszesz to update nie zadziała i to wszystko. Tu byli tacy co próbowali to wykonać i dodatkowe opcje nie chciały się odblokować, ale to był jedyny skutek. Większość z nas - jak czytam - to ma odblokowane wszystko prócz 1 opcji zwiększenia czułości Y.
    Zatem kupować, updatować, używać!

Zresztą, teraz opcje są bezpłatne przy zakupie Rigola:
    "Uzyskaj wszystkie opcje software o łącznej wartości 3000zł (z VAT) za darmo przy zakupie nowego oscyloskopu DS1000Z / MSO1000Z!: "

Teraz zobaczcie sami jaką lipą są te opcje, skoro producent przy zakupie urządzenia za 1700 zł daje komuś 3000 zł. :lol: :lol: Kompletny bezsens!
    Cena opcji jest sztucznie wymyślona. Równie dobrze mogli napisać, że Teraz wszystkie opcje o łącznej wartości 200 tyś zł (z VAT) za darmo przy zakupie....
    Te opcje tak naprawdę nie są warte nie więcej niż te kilka $, po prostu producenci sztucznie wymyślają taki zabieg, aby jeszcze skubnąć trochę kasy od klienta - na zasadzie, a dokupię, bo może "przyda się". Najczęściej się nie przydaje. :lol: :lol:

Oscyloskop Cyfrowy RIGOL DS1054ZOpcje gra..s!.png Download (125.48 kB)
  • Poziom 32  
    ^ToM^ napisał:

Zresztą, teraz opcje są bezpłatne przy zakupie Rigola:
    "Uzyskaj wszystkie opcje software o łącznej wartości 3000zł (z VAT) za darmo przy zakupie nowego oscyloskopu DS1000Z / MSO1000Z!: "

Też to czytałem przy zakupie. Mam przez to rozumieć, że "promocyjnie" mam te 100MHz już odblokowane?
  • Poziom 37  
    Darek.S napisał:

Też to czytałem przy zakupie. Mam przez to rozumieć, że "promocyjnie" mam te 100MHz już odblokowane?

Musiałbyś sprawdzić sobie. Wyświetlając w menu aktualną listę konfiguracyjną. Jest to zdaje się opisane w manualu.
    Rozumiem, że kupowałeś grata poprzez stronę Rigola a nie w NDN?

Pzdr!
  • Poziom 37  
    Testowałem rigola na 100MHz nie odblokowanego i po odblokowaniu nie było różnicy. Wiec z tym 100MHz to nie wiem mit czy kit. Jedynie częstościomierz systemowy nie mierzył prawidłowo częstotliwości powyżej ,ale pomiar częstotliwości z menu pomiarów mierzył OK ( tylko niska rozdzielczość ) .
  • Poziom 37  
    Darek.S napisał:
    Kupiony w NDN a na tą stronę tylko patrzyłem.

Dodano po 10 [minuty]:

Ale na stronie NDN też jest ta "promocja"
    Oscyloskop Cyfrowy RIGOL DS1054Z
    Tyle, że o 100MHz nie ma ani słowa więc pewnie tego nie ma. I ta pamieć akwizycji 24 też opcjonalnie wiec jak to rozumieć?

No sprawdź w menu oscyloskopu jakie ficzery masz odblokowane. Nic prostszego.