Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG RV515, Windows 7 - Błąd BIOSU- zrobiłem reset bateri i nic

PanKoXeR 07 Sie 2016 16:40 843 3
  • #1 07 Sie 2016 16:40
    PanKoXeR
    Poziom 3  

Witam, brat ma laptopa od 2012 no i juz gwarancji nie ma. Więc piszę tu.

Laptop: Samsung RV515 Windows 7

Ostatnio bratu odwaliło i mocno zamknął laptopa, gdy włączyłem go od nowa, pokazywał się najpierw czarny ekran z opcjami "Uruchom system windows normalnie" i jakas jeszzcze jedna która wchodziła do rozwiązywania problemów

to było jakieś 3 miesiące temu i laptopa zostawiiśmy ponieważ nie miałem czasu z nim robić. Poza tym klawiatura i touchpad w laptopie zepsuta jest od dawna bo był zalany ale z tym problemów nie było bo klawiatura USB.

No to przejdę o rzeczy: Otóz troche sie nim bawiłem od wczoraj i próbowałem wejść w recovery żeby zresetować laptopa. Nie udawało się bo logo SAMSUNG się nie pokazywało. od razu ten czarny ekran a później logo windows. Wchodzenie w tamte opcje miało naprawianie błędów(nie działało), przywrócenie systemu o jakis czas i takie tam, a wśród nich kosnola zdalna i próbowałem w niej coś zrobić ale nie wychodziło to w końcu jak przenosiłem laptopa to wypadła bateria bo haczyki zepsute ma. Gdy włączyłem laptopa na samej ładowarce bez baterii to było to logo SAMSUNG(jesli zostawiłem to dalej w kółko czarne pole i logo win). no to klikałem na logo samsunga przycisk "f4" i udało się wejść w recovery, zresetowałem laptopa i wszystko ładnie, laptop uruchamiał się "pierwszy raz" te wszystkie konfiguracja ale pod koniec się zaciął i pies przeszedł po ładowarce i pociągnął ją przez co laptop się wyłączył(ta końcówka inicjacji systemu trawała 2h ponad)

Po tym próbowałem włączyć laptopa ale logo SAMSUNG trawło jakies 2 minuty(zwykle było 5 sekund) a pozniej czarne pole i po chwili napis

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

no to sprawdzałem o tym w internecie no i znalazłem, że to coś w BIOSie i trzeba go zresetować poprzez wyjęcie baterii BIOSa, no to rozkręciłem laptopa( na początku nie mogłem znaleść baterii, ale w końcu znalazła się pod płytą głowną ale naszczeście nie musiałem całkowicie rozkręcać bo to w rogu laptopa było) i wyjąłem baterię i czekałem prawie godzinę

włożyłem baterię spowrotem, podłaczyłem spowrotem wszystko i uruchomiłem laptopa, znowu 2 minuty logo SAMUNG i znowu ten komunikat...

Co ja mam teraz zrobic?!

• #2 07 Sie 2016 18:55
    miecho18
    Spec od komputerów

PanKoXeR napisał:
    Ostatnio bratu odwaliło i mocno zamknął laptopa, gdy włączyłem go od nowa, pokazywał się najpierw czarny ekran z opcjami "Uruchom system windows normalnie" i jakas jeszzcze jedna która wchodziła do rozwiązywania problemów

Przede wszystkim, ze względu na powyższe, wrzuć SMART dysku.

• #3 07 Sie 2016 22:06
    PanKoXeR
    Poziom 3  

Nie wiem co dokładnie jest ale patrzyłem w necie, że to się jakiś program instaluje i ten program daje wszystkie info o tym

No to ja nie mogę tego dać ponieważ laptop się nie włącza więc nie mogę zainstalować nic żeby sprawdzić

Chcę teraz wiedzieć jak rozwiązać ten problem
    reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

ponieważ reszte naprawiłem

• #4 07 Sie 2016 22:52
    miecho18
    Spec od komputerów

Nic nie trzeba instalować. Można użyć programu MHDD uruchamianego z bootowalnej płyty lub pendriva lub użyć jakiejś dystrybucji Linux'a, która posiada program do odczytu SMART. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym forum. Można też podłączyć dysk do komputera stacjonarnego lub do kieszeni USB na dysk zewnętrzny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME