Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nvidia kod 43 i zawieszania się komputera przy starcie.

07 Aug 2016 17:14 1179 3
  • Level 3  
    Witam posiadam komputer.
    Niestety komputer nie działa zawiesza się przy pierwszym ekranie.
    Nvidia kod 43 i zawieszania się komputera przy starcie.
    karta graficzna jest wyświetlany kod 43.
    Obraz idzie z płyty przez vga
    Pierwszy ekran to dane o karcie graficznej.
    Jest on przesunięty do samego górnego lewego rogu i napisy są na niebiesko
    (prawidłowo na moim monitorze powinno być ok. 2 cm od góry i lewej strony a napisy białe.
    drugi ekran komp sie zacina , napisy są znów niebieski w nie swoich miejscach porozrzucane i poprzycinane a środek ekranu pusty.
    (normalnie napisy białe , ułożenie tekstu tak jak przy wpisach na np. elektrodzie i napisy (dłuższe) przechodziły przez środek)
    Problemy zaczęły się od wyjęcia kości ram (1 z 2)
    Chciałem pożyczyć koledze bo bo chciał sprawdzić czy gra mu pójdzie a miał za mało ramu.
    Niestety jego kom był nowszy i obsługuje karty ram ddr4 moja jest ddr2 i nie chciałe się wcisnąć)
    Po włożeniu z powrotem i odpaleniu kompa nic nie wyświetlał i pikał cały czas.
    wyjąłem i włożyłem ram jeszcze raz i teraz sie zaciana.
    Szukałem na necie co z tym zrobić i znalazłem żeby wyjąć i włożyc baterie z płyty głównej.
    dodatkowy problem
    Kod 43 karty nvidia (model nie pamiętam musiał bym zobaczyć) wyświetlił sie po formatowaniu komputera (był formatowany bo się niewłaczał przez wirusy (tak mi powiedziano) został zainstalowany win 7 (przedtem był win xp)
    Ale obraz można jeszcze wyświetlić przez podpięcie vga do płyty głównej.
    Ale czasem bo czasem (raz po 5 min / raz po 2 godzianch) pojawia sie fioletowe linie po skoscie i nic nie widać trzeba komputer wyłączyć przez zasilacz (włącznik na 0).
    Szukaliśmy kiedyś z kuzynem (zna się dobrze na kompach) sterowników do tej karty ale po odpaleniu instalatora nie wykrywało karty graficznej.
    32 mb ram
    nvidia grforce 460
    intel core i3 1.8
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 32  
    Ten post jest tak rozjechany, że nic nie zrozumiałem.
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 43  
    Też nie wszystko rozumiem.
    kod 43 - uszkodzona karta graficzna. Już nie zainstalujesz do niej sterowników - bez nich też widać kiepsko działa. Zacznij od wymontowania jej z PC i podpięcia się do układu zintegrowanego.
    Jeśli twój kolega jest tak ambitnym komputerowcem że próbował wcisnąć kość DDR2 do slotu na DDR4 (no żenada) to mógł uszkodzić twoją kość RAM tak fizycznie wciskając na siłę jak elektrycznie jeśli był tak sprytny żeby odpalić PC z niedociśniętą kością RAM.

Opisany źle wyświetlający się BIOS to objaw uszkodzenia układu graficznego. Występuje to na układzie zintegrowanym czy zewnętrznym?

Podaj łaskawie specyfikacje tego komputera. Płyta główna, CPU, zasilacz, karta graficzna - to absolutne minimum.