Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres ciśnieniowy Bosch TCA5309

Calissa 07 Sie 2016 20:58 732 3
  • #1 07 Sie 2016 20:58
    Calissa
    Poziom 2  

Ekspres ciśnieniowy Bosch TCA5309

Witam wszystkich Forumowiczów.
    Od 2 tygodni posiadam ekspres bosch tca 5309
    Jak dotąd spisywał się ok
    Od wczoraj świecą się dwie kontrolki pierwsza 7a i czwarta 7d czyli "napełnić zbiornik" i włączanie pary . Woda w zbiorniku jest. Nie ma mowy o zrobieniu kawy.
    Czyściłam dysze itp. W instrukcji nic nie ma na ten temat. Miał ktoś podobny problem? ?
    Z góry dzięki za odpowiedzi !

0 3
  • #2 07 Sie 2016 22:51
    robig
    Poziom 18  

Witam

Podstaw pod dyszę spieniacza jakiś kubek, przekręć pokrętło po prawej i poczekaj, aż się... odpowietrzy.

pozdrawiam

0
  • #3 08 Sie 2016 13:23
    Calissa
    Poziom 2  

Kurcze . Próbowałam juz tego nie jednokrotnie. Wyczyściłam także duszę. I nic .,,dalej to samo. ... dwie kontrolki zapalone. Po odpowietrzeniu diody zaparzania kawy chwilkę pomigają na zielono Po czym znowu zapalają się dioda 1sza i 4 ta. ....

0
  • #4 08 Sie 2016 16:53
    robig
    Poziom 18  

Witam

Bez oględzin ciężko stwierdzić, co nie działa. Może być zwykły paproszek, albo usterka np. przepływomierza. Sprawdź czy coś nie zapchało dopływu wody z pojemnika. Na prawym boku, po zdjęciu obudowy, masz tzw. jednostkę zaparzania - zobacz tutaj czy wszystko jest na swoim miejscu (wg instrukcji elementy 22, 22a i 22b). Jeśli dalej nie będzie parzyć kawy i skoro posiadasz go dopiero dwa tygodnie, polecam oddanie do reklamacji.

Pozdrawiam

0