Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf XF 105 460 - Brak komunikacji z retarderem

szyniu 08 Sie 2016 10:12 1053 2
  • #1 08 Sie 2016 10:12
    szyniu
    Poziom 20  

Witam mam takowy problem z DAFem, przestał działać retarderEST52 DAF jest z 2010r i posiada manualną skrzynie biegów.
    Po połączeniu nie widzi retardera więc sprawdziłem inst i stwierdziłem że sterownik padł udało mi się zdobyć sterownik od automatu przeprogramowałem(oryginalną głowicą) i nadal błąd widzi brak informacji can ze skrzyni automatycznej (przyjął VIN bo to sprawdziłem ale tak jakby nie przeją konfiguracji auta).

I tu moje pytanie czy da się ten sterownik z automatu da się przeprogramować do tej skrzyni dodam że numer ZF jest taki sam różny jest nr softu.

0 2
  • #2 08 Sie 2016 22:35
    szyniu
    Poziom 20  

Panowie ma może ktoś do sprzedania sterownik do EST52 skrzynia manualna bo jestem zainteresowany kupnem.
    Sterownik z automatu da się zaprogramować ale błąd retardera nadal świeci nie widzi komunikatów ze skrzyni na can co jest zrozumiałe bo jest manualna, sam retarder hamuje. (wszystko robione vci 560)
    No chyba że jest jakiś inny sposób to proszę o pomoc.
    Sterownik który był w celach testowych pochodził od sprawnego jeżdżącego auto nie była to nie wiadomego pochodzenia używka.

0
  • #3 15 Sie 2016 21:03
    szyniu
    Poziom 20  

Widzę że nikt nie chce podjąć dyskusji więc opisze moje spostrzeżenia dotyczące używanych sterowników EST 52, będzie tak że sterownik od manuala musi być do manuala i z automatu do automatu by wszystko działało prawidłowo i nic nie świeciło na desce.Nie wiem jak sytuacja się ma z nowym sterownikiem.
    Zamykam temat bo nie widzę zainteresowania.

0