Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu studio 14.04, konfiguracja kart dzwiekowych oraz oracle VB

08 Sie 2016 11:13 954 2
  • Poziom 36  
    Witam,
    Od paru dni probuje skonfigurowac ubuntu studio 14.04 na jednym z komputerow i napotkalem dwa glowne problemy:
    1) konfigurackja kart dzwiekowych oraz JACK. W systemie jest jak narazie karta dzwiekowa zintegrowana z plyta, zintegrowana z HDMI oraz SBLive512, wszystkie niby dzialaja odtwarzaja dzwiek, widoczne w alsamixer ale rozne proby konfiguracji JACk'a nie przyniosly skutku, zwlaszcza SBLive512 gdzie zalezy mi zarowno na audio jak i midi. Czy moge prosic kogos bieglego w temacie o asyste.
    2) Posiadam jeden z instrumentow MIDI ktorego konfiguracja wymaga specjalnego programu dostepnego tylko pod starsze windowsy. Ze wzgledu iz pisanie wlasnego drivera pod linuxa jest nieco bardziej pracochlonne niz instalacja win pod VB wybralem te druga opcje. Dziala, ale win98 pod Oracle VB nie widzi SBLive512. Moge prosic o sugestie i jej ustawienia.
    Z gory dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witaj, na wstępie chcę podkreślić, że nigdy nie ustawiałem żadnego urządzenia MIDI na Linuxie.

Jack'a używam, aby używać komputera jako wzmacniacza do gitary i sam miałem z nim na początku problemy. Nie zapomniałeś dodać swojego użytkownika do grupy audio?
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Co do drugiego problemu to z tego, co rozumie system nie widzi Twojego urządzenia USB (MIDI)? Użyj VMWare Player, on pozwala na "podpięcie" urządzeń USB do systemu gościa.
  • Poziom 36  
    Witam,
    dzieki za uwagi ale:
    - uzytkownik juz jest, walczylem z konfiguracja i sposobami komunikacji Jack-Midi i troche ruszylo
    - ja nic nie wspominalem o USB, zadne z moich urzadzen nie jest USB, problem (ad.2) polega na tym iz pod virtual boxem win98se nie widzi karty dzwiekowej ale to juz przypadlosc VB.
    Pozdrawiam