Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Logo Soft comfort v8 - sterowanie napełnianiem zbiornika

M.Ostrowski1991 08 Sie 2016 12:44 1326 1
  • #1 08 Sie 2016 12:44
    M.Ostrowski1991
    Poziom 2  

Witam.
    Jestem początkującym użytkownikiem Logo Soft Comfoft v8 i dostałem do wykonania projekt na uczelnie napełnianiem zbiornika.
    Schemat wygląda następująco :
    Zbiornik ma 3 czujniki poziomu ( Cz1 - górny, Cz2- środkowy, Cz3 - dolny - w zależnościach programu, który miałem do napisania ujęty jest tylko Cz1 ), dwa elektrozawory z substancjami dolotowymi z góry Ez1 i Ez2, dolny zawór spustowy EzSpust oraz M - Mieszadło.
    Program ma wyglądać tak:
    Cz1=0 to Ez1 i Ez2=1 M=0 EzSpust=0
    Cz1=1 to Ez1 i Ez2=0 M=1 EzSpust=0, przy czym M=1 nie dłużej niż 30min, po czym EzSpust=1 a M=0.
    Napisałem program w LogoSoft Comfort, który spełnia wymagane funkcje, jednak miałbym prośbę do bardziej doświadczonych kolegów o uwagi oraz modyfikacje, które pozwoliłyby skrócić składnię. Proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy program :)
    Screen z mojego programu:
    Siemens Logo Soft comfort v8 - sterowanie napełnianiem zbiornika

0 1
  • Metalwork
  • #2 08 Sie 2016 14:13
    elektronikq
    Poziom 24  

Mógłbyś użyć przerzutników RS, dorzucić komentarze oraz zrobić alarmy np.:
    Górny czujnik się zepsuł i woda będzie się napełniać i napełniać. 30 minut to zalejesz chałupę hehe. A co się stanie jak zawór spustowy się nie otworzy?
    Możesz zrobić, że w sytuacjach ostrzegawczych jest alarm (kontrolka, brzęczyk, komunikat na HMI) a w sytuacjach krytycznych odłączasz dopływ wody.
    Ważna jest też redundancja.
    Nie podałeś jakich czujników używasz? PNP czy NPN i jakie rodzaje styków NO czy NC.

Dodano po 2 [minuty]:

Zdjęcie jest nieczytelne.

0