Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki wężyk do generatora ozonu do basenu ruskiej beczki bani

snip7 08 Aug 2016 13:01 2100 1
 • #1
  snip7
  Level 10  
  Witam
  Mam ruską beczkę podgrzewaną piecem opalanym drewnem - jest tam przy filtrze piaskowym generator ozonu. Pierwsze pytanie czy jest to bezpieczne (ozonowanie) oraz czy ozon powinien chodzić cały czas z pompą? (tak to jest podłączone na stałe). Kluczowe pytanie jaki wężyk zastosować do ozonu bo co 1-2 tyg się rozpada (utlenia), z czego powinien być taki wężyk wykonany żeby się nie rozpadał tak szybko? ten z zestawu się rozsypał po miesiącu ale nie wiem co to było teraz używam poliuretanowego wężyka ale jest po nim po 1-2tyg uzywania.
 • #2
  chmurny
  Level 11  
  Też mam balie (ruską beczkę) . Ozonator podłączony mam wężykiem do siłowników pneumatycznych (wąż poliuretanowy) fi 6mm , niestety dziś zauważyłem że się rozpadł (utlenił) .
  Piszesz że masz ozonator przy filtrze piaskowym. Domniemam że masz coś w rodzaju pompy z ozonatorem bestway. Dziwne, że u ciebie też się rozpadł.
  Widziałem ozonatory w wannach jacuzzi i tam są wężyki polietylenowe (taki zwykły ,przeźroczysty). Jeśli masz taki filtr jak piszę to chyba najlepiej skontaktować się z producentem, tudzież przedstawicielem.

  Co do samego ozonu . Wpisz w google terapia ozonem, leczenie ozonem itp.
  Generalnie ozon ma właściwości niszczenia bakterii, wirusów, grzybów.
  Nie wolno go wdychać gdyż jest trujący ( poszukasz, poczytasz) . Niestety ozon bardzo szybo znika (utlenia się czy jak tam zwał) dla tego nie używa się go np. do oczyszczania wody w sieciach miejskich.

  Co do działania . Piszesz że u ciebie działa non stop . Być może tak ma być. Zapytaj producenta.
  Ja mam podłączony ozonator do sterownika PLC , który steruje całym układem i ozonator działa przez 10 minut potem następuje przerwa na 30 minut . Tylko że mój ozonator produkuje około 7g/h ozonu a twój pewnie jakieś 300mg/g . Wężyk podłączony jest (był ) do wyjścia z filtra piaskowego .

  Jutro jadę po wężyk polietylenowy i zobaczymy jak długo wytrzyma. Są też wężyki do butli gazowych (tlen, acetylen, argon) .
  Daj znać jak się czegoś dowiesz.

  ps
  znalazłem jeszcze wąż silikonowy , podobno odporny na ozon. http://www.biowin.pl/pub/uploads/instrukcje/WUS.pdf