Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfral CC 1000 w układzie wielowejściowym przestał działać

alichpio 08 Sie 2016 13:21 981 0
    alichpio
    Poziom 1  
    Witam. Działający od roku układ wielowejściowy Cyfral cc 1000 (panel nadrzędny i podrzędny, dwa zaczepy) przestał normalnie działać. Po wpisaniu numeru mieszkania na panelu podrzędnym jednocześnie z sygnałem wywołania mieszkania uruchamia się zaczep, a przy próbie wpisania wywołania mieszkania przy drugich drzwiach przy panelu nadrzędnym pokazuje się error 11, czyli linia zajęta, po zniknięciu komunikatu miga numer wywoływanego mieszkania. Jak (po dłuższym czasie bezczynności) wpisuje się numer mieszkania przy drzwiach z panelem nadrzędnym sytuacja jest podobna, razem z wywołaniem lokalu uruchamia się zaczep drugich drzwi. Dodam, że na panelu podrzędnym (od ulicy) przestał świecić wyświetlacz, podświetlenie klawiszy działa. Jak odłączyłem panel podrzędny, panel nadrzędny zachowuje się tak samo jak z panelem podrzędnym. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, w instrukcji na temat Error 11 jest tylko: linia zajęta.

Usterka została zlokalizowana. Jeden z lokatorów wymienił unifon na cyfrowy i centralka zaczęła fiksować... Po wymianie unifonu na analogowy i ponownym zaprogramowaniu systemu wszystko wróciło do normy.