Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena wybór - Dobór anteny do lokalizacji

traql 08 Sie 2016 15:31 777 4
  • #1 08 Sie 2016 15:31
    traql
    Poziom 6  

Witam wszystkich,
    poczytałem tematy i lekko oszołomiony postanowiłem poprosić o radę w sprawie zakupu anteny do LTE

Orange
    Lokalizacja Legionowo, Grzybowa, parter
    Modem Huawei B315 aktualnie mam 1 kreskę zakresu

Znalazłem
    http://www.cybertech.com.pl/p140,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b315.html
    i
    ewentualnie jakiegoś sorensena

Dodatkowo gdy dziecaki oglądają filmiki na YT to na lapku bardzo wolno chodzą strony www i czy zakup tej anteny pomoże?

Poradźcie którą wybrać?

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Sie 2016 15:45
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jak czytałeś tenmaty to powinieneś wiedzieć ze parametrów sygnału nie podaje się w kreskach, B315 posiada diagnostykę sygnału LTE. Poza tym działa z nim program LTEWatchH lub Huawei e5186 Toolbox. Pokazują parametry sygnału LTE, Global cell ID oraz można za ich pomocą wymuszać pasma LTE. Jaki operator?

0
  • #3 08 Sie 2016 19:41
    traql
    Poziom 6  

OK,
    mam operator to Orange to dane z LTE Watch

Antena wybór - Dobór anteny do lokalizacji

0
  • #4 08 Sie 2016 21:06
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

łączysz się z BTS-em Networks LTE1800 na pozwoleniu T-mobile przy Sikorskiego 8. Parametry sygnału jak na taką odległość od BTS-a słabe. Konieczna antena Dual LTE1800MHz. Może być ten Cybertech lub Sorensen 17dBi. Jakie osiągasz prędkości? Inne pobliskie pozwolenie na LTE1800NetWorks to Targowa 71 lub Kościuszki 8. Na antenie można spróbować połączenia z tymi BTS-ami. Możliwe że są mniej obciążone i zapewnią lepsze prędkości. Jak będziesz miał antenę zrobisz testy.

0
  • #5 08 Sie 2016 21:31
    traql
    Poziom 6  

Super dzieki

zakupie i wrzuce LTE Watch

0