Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Miele Softtronic W451-E - kilkukrotnie pobiera i spuszcza wodę...

08 Aug 2016 15:45 3867 2
 • Level 2  
  Witam wszystkich Forumowiczów,

  Od dobrych paru lat używam pralki Miele Softtronic W451-E
  Pralka Miele Softtronic W451-E - kilkukrotnie pobiera i spuszcza wodę... Pralka Miele Softtronic W451-E - kilkukrotnie pobiera i spuszcza wodę...
  Nigdy nie miałem z nią najmniejszego problemu, aż do teraz. Kilka dni temu zauważyłem dziwne zjawisko. Mianowicie po rozpoczęciu programu prania (obojętnie jakiego) pralka zachowuje się normalnie, aż do momentu kiedy skończy pobierać wodę wraz z proszkiem.

  Po kilku obrotach bębnem, kiedy zrobi pierwsze ważenie, zaczyna dopuszczać wody i... tu zaczyna się problem, bo za chwilę uruchomi pompę i spuści wodę z bębna. Po chwili znów zacznie pobierać wodę i kolejny raz uruchomi pompę.

  Cykl ten trwa wielokrotnie (bywa, że nawet z 10 razy - nabiera wody i wypuszcza), aż w końcu po którymś razie już nie uruchamia pompy. Natomiast program prania przebiega do końca normalnie, (ale bez środka piorącego bo przez to wypompowywanie wszystko poszło do kanału)... Nigdy wcześniej nie występowała wyżej opisana sytuacja.

  Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym? Proszę o pomoc, czy jest to jakaś usterka, którą dam radę sam usunąć, czy czeka mnie wizyta w serwisie?
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  Level 17  
  Nie wiem jaka jest twoja wiedza odnośnie pralek wiec napisze jak dla totalnego laika. Za poziom wody w pralce odpowiedzialny jest hydrostat. Jest to nic innego jak czujnik ciśnienia ze stykami. Razem z bębnem sprzężony jest zbiornik w którym w miarę napełniania bębna wodą zbiera się ciśnienie na które reaguje hydrostat. Działa to na zasadzie odwróconej szklanki z wężykiem wczepionym w dno do którego podłączony jest hydrostat. jeżeli są problemy z wodą to warto sprawdzić ten element. Często zdarza się że wężyk hydrostatu zapycha się. Jest to najprostsza i najbardziej "optymistyczna" usterka. Nie zajmuje się pralkami ale wiem że czasem montowane są dwa hydrostaty. Jeden stykowy (zabezpieczający grzałkę przed uszkodzeniem), drugi analogowy dający sygnał o poziomie wody sterownikowi.
 • Level 2  
  Dziękuję za wskazówki. Zdemontowałem hydrostat, przedmuchałem go sprężonym powietrzem tak jak i wężyki. Po zmontowaniu wszystkiego pralka śmiga jak nowa. Jeszcze raz dziękuję.