Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA-DV170 i SA-EH500 - Nie mogę osobno sterować głośnością w subie

m.a.r.i.o.79 08 Sie 2016 17:04 894 2
  • #1 08 Sie 2016 17:04
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 4  

Witam znawców.Najpierw opiszę sprzęt mam 2 wieżę technicsa 1 SA-DV170 tzw 5.1 z wyjściem na suba,drugą SA-EH 500 z 2 głośnikami i tą drugą podpięłem pod 1 tak żeby 2 robiła jako sub i wszystko jest ok ale problem w tym że nie mogę w 1 ustawić głośności na połowę a suba dać na maxa ponieważ sub automatycznie zcisza się i podgłaśnia na wieży nr 1 czy jest to do obejścia? Podpięte jest tak 1 wieża sub out>2wieża AUX poza tym mam jeszcze 2 Cd Playery, Mixer 4 kanałowy i tv pod te wieżę podpięte może coś można dać pod mixer? P.s narazie nie chce się sprzętu pozbywać tylko proszę o pomoc czy się da to podpiąć czy nie. Pozdrawiam

0 2
  • #2 09 Sie 2016 11:51
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Może tak opisać to jeszcze raz, ale w sposób zrozumiały dla innych?

0
  • #3 09 Sie 2016 19:07
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 4  

Witam nie wiem co tu opisałem w sposób nie zrozumiały, no ale być może ja inaczej to wszystko interpretuje.Zaczynam więc od początku.
    Posiadam dwie mini wieżę technicsa,których nie chcę się pozbywać.Wieża nr jeden jest koloru srebrnego ma dwa frontowej głośniki,dwie satelitki i jeden głośnik centralny,poza tym ma wyjście na subwoofer tzw SUBWOOFER OUT.
    Druga wieża jest koloru grafitowego i ma tylko dwa głośniki ponieważ jest wieżą stereo i tą wieżę stereo podpięłem pod srebrną wieżę ponieważ srebrna wieża nie ma w zestawie subwoofera więc doszedłem do wniosku że wieża grafitowa i jej dwa głośniki stereo mogą robić za subwoofer aktywny,a żeby wydobywał się sam bas to podłączone są kable z głośników niskotonowych do wieży.Problem polega na tym że w normalnym kinie domowym jak ustawimy dźwięk na powiedzmy 30 decybeli to na subwooferze możemy ustawić 40 bądź 50 decybeli poprostu bass będzie bardziej słychać niż resztę.W mojej kombinacji podłączęnia basu wcale nie słychać choć się wydobywa poprostu zagłusza go reszta głośników a jak dam głośność na maxa to bass pięknie słychać ale nie chcę cały czas na maxa mieć głośności ustawionej.Mam nadzieję że wszystko jasno o klarownie opisałem jak by co mogę wysłać fotki poza tym posiadam jeszcze sprzęt taki jak wyżej w poście napisałem ale nie wiem czy pod niego można coś tam podpiąć.Pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły z waszej strony.

0