Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega 32[asm] - PCF 8583-zagadka działającego przykładu

nariox 08 Sie 2016 21:57 852 5
  • #1 08 Sie 2016 21:57
    nariox
    Poziom 11  

witam !
    tematów dotyczących niedziałającego PCF 8583 w Proteusie było już kilka
    jednak w internecie krąży przykład napisany w asm,który działa również u mnie.
    W sumie sam nie wiem co tu wrzucić,bo gdybym wrzucił wszystko to nikt by tego nie przeczytał. Najkrócej więc jak się da:

Przekopiowałem kody z popularnej książki GB( ten sam qc,takie samo taktowanie, schemat na obrazku) ,
    Atmega 32[asm] - PCF 8583-zagadka działającego przykładu

Przy wykorzystaniu hardwarowego TWI
    SCL : stan wysoki
    SDA : stan niski
    Wyczytałem w necie ze oznacza to zablokowana linie i urządzenie nie będzie nadawać
    Program kończy działanie przy próbie zapisu do PCF

Przy wykorzystaniu programowego i2c:
    Przy próbie odczytu zwraca : 165:165:165 - PCF nie generował przerwania (a chcialem sprawdzic czy cos sie zmieni-dodatkowo przyklad w asm byl bez przerwania z PCF'a,symulator nie obsluguje tego?)wiec odczyt zrobiłem z wykorzystaniem licznika TIMER0, sprawdzony przy pomocy diody- cały czas 165:165:165
    Póki co skupiłem się na programowym i2c bo tak napisany był działający przykład.
    Moje pytania:
    1.czy ktoś miał taki problem i podpowie mi jak sobie z nim poradzić
    2. w załączniku dodaje działający przykład w ASM- sam nie jestem w stanie do końca zrozumieć różnic pomiędzy tym a kodami z GB . Gdy tylko do końca zrozumiem wszystkie operacje w C,sam spróbuje się za to wziąć.

Wiem ze skoro ruszył przykład w asm to ten z GB też powinien- dlatego proszę o pomoc w upartym zgłębianiu proteusa :D

0 5
  • #2 08 Sie 2016 22:18
    excray
    Poziom 39  

Ale to czego tak naprawdę potrzebujesz? W tytule piszesz o asemblerze, ale z treści wynika, że ten kod w asemblerze jest OK.

0
  • #3 08 Sie 2016 23:32
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Zostaw jakieś tam Proteusy w spokoju i zacznij ćwiczyć na "żywym" organizmie. Namieszasz sobie w głowie śmieciami, które nigdy do niczego Ci się nie przydadzą.

0
  • #4 09 Sie 2016 18:48
    nariox
    Poziom 11  

Praca w proteusie niweluje potrzebe ciaglego wgrywania i testowania ukladu.
    Przyklad zaloczony w asm jest dobry. Ja buduje swoj w oparciu o GB i opisałem swój problem zarówno z Twi jak.i programowym I2c. Czy ktos sie z tym spotkal w proteusie?

0
  • #5 09 Sie 2016 18:56
    excray
    Poziom 39  

Za to generuje mnóstwo czasu na dochodzenie gdzie w algorytmie Proteusa jest błąd i dlaczego program nie działa. Plus jeszcze znikoma pomoc z zewnątrz, bo nikt w Proteusa się nie bawi jak ma możliwość działać na realnym układzie.

0
  • #6 09 Sie 2016 20:12
    2675900
    Użytkownik usunął konto