Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz do dywanów i twardych powierzchni

08 Sie 2016 23:05 1332 5
  • Poziom 8  
    Witam,

Potrzebuję pomocy w wyborze odkurzacza.

Aktualnie wynajmuję mieszkanie z dywanem w jednym pokoju oraz panelami i kafelkami w pozostałych pomieszczeniach.

Zależy mi na:
    -na kółkach które nie rysują powierzchni,
    -możliwości używania worków dla alergików,
    -końcówki do twardych powierzchni,
    -raczej mniejszych gabarytach,
    -przeciętnej wadze.

W sklepie polecono mi model:
    ELECTROLUX ECO ULTRASILENCER ZUS3945WR+,
    który kosztuje ok ~650zł.

Pytanie czy muszę wydawać aż tyle kasy?
    Zależy mi na odkurzaczu, do codziennego użytku, który spełni powyższe oczekiwania i posłuży na dłużej. Nie chcę wydać majątku, ale też nie chodzi mi o najtańszy model.

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Poszukaj używanego Zelmera Wodnik, nalewasz wody do zbiornika, worki ci nie potrzebne, zero pyłków, mimo, że bez hepa.
    Druga opcja odkurzacz warsztatowy z dobrym filtrem hepa. Znowu worki ci nie potrzebne, ma zdecydowanie większą siłę ssania, może nie jest cichszy ale nie męczy tak uszu jak te domowe odkurzacze.

Wykończyłem dwa odkurzacze cyklonowe z filtrem hepa.
    Pierwszy był nieporozumieniem, źle zaprojektowany, filtr bardzo szybko się zabijał.
    Drugi wchodził na kosmiczne obroty, odkurzał rewelacyjnie, ale dźwięt odrzutowca robił mi dziurę w głowie.
    Teraz używam nieco zmodyfikowanego odkurzacza kominkowego. Pomimo mniejszej mocy silnika i niższych obrotów, siła ssania jest większa niż w typowo domowych odkurzaczach. Worków nie używam, w razie potrzeby (np. odkurzanie po gipsowaniu) wlewam na dno trochę wody i pył zostaje w wodzie. Mimo rozmiarów, jest lżejszy od odkurzacza domowego i ma lepsze kółka.
  • Poziom 22  
    Zarówno odkurzacz wodny jak i warsztatowy będzie rysował podłogi. Przeważnie nie mają gumowych kółek tylko plastikowe ,dwa są ciężkie i głośne.

Jeszcze rok temu numerem 1 był u mnie Zelmer w dziedzinie odkurzaczy - dobrze odkurzają ,są ciche. Generalnie tutaj się nic nie zmieniło do czasu jak postanowiłem zmienić odkurzacz na nowy. Padło na SAMSUNG VC15RHNJGGT - tą markę raczej zawsze omijałem w segmencie AGD i to był wielki błąd. Odkurzacz jest lepszy pod każdym względem od Zelmera! po pierwsze wykonanie - detale dopracowane ,plastiki równo spasowane, po drugie - zwrotność - odkurzacz jedzie w linii prostej za użytkownikiem (zelmer skręcał na boki), wylot powietrza u góry a nie z boku - czyli nie podmuchuje brudu, kabel okrągły a nie płaski - nie plącze się tak. I najważniejsze - filtr HEPA. Zarówno Zelmer jak i Samsung mają wersję H13 z tym że ten w samsungu filtruje znacznie lepiej (jestem alergikiem) jedyna wada to koszt filtra - Zelmer 30 zł ,Samsung 100zł ;). Cena oryginalnych worków SafBag samsung jest jednak tańsza niż w Zelmerze (Samsung 20zł/5 szt, Zelmer 25zł/4sztuki).

Generalnie polecam jak najbardziej samsunga ,odkurza naprawdę dobrze. Alternatywą mojego modelu jest jeszcze opcja uboższa - z ręczną regulacją mocy: Samsung Jungle VCJG15RV - VC15RVNJGGT.
  • Poziom 13  
    No to może model ZVC305ST z Zelmera? Moc 950W, filtr antyalergiczny, możliwość stosowania worków Safbag , w zestawie szczotki do paneli. Koła oczywiście podgumowane. 4 lata gwarancji. Polska produkcja. Cena całkiem przystępna.
  • Poziom 19  
    Nie znam tego modelu, ale oglądałem kilka nowych Zelmerów i to już nie to wykonanie co stare Zelmery, które pracowały bezawaryjnie po kilkanaście lat.

Przemeek1988 napisał:
    Zarówno odkurzacz wodny jak i warsztatowy będzie rysował podłogi. Przeważnie nie mają gumowych kółek tylko plastikowe ,dwa są ciężkie i głośne.

Zelmer Wodnik nic nie rysuje, w warsztatowych często są takie same kółka jak w fotelach obrotowych, żaden problem wymienić na silikonowe czy gumowe.
    Warsztatowe odkurzacze wcale nie są głośne a już na pewno nie są ciężkie, co najwyżej wielkie.
  • Poziom 22  
    ziggurad napisał:

W sklepie polecono mi model:
    ELECTROLUX ECO ULTRASILENCER ZUS3945WR+,
    który kosztuje ok ~650zł.

Pytanie czy muszę wydawać aż tyle kasy?
    Zależy mi na odkurzaczu, do codziennego użytku, który spełni powyższe oczekiwania i posłuży na dłużej. Nie chcę wydać majątku, ale też nie chodzi mi o najtańszy model.

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

Generalnie Electrolux jest warty kasy jaką kosztuje ,to dobre maszyny, aczkolwiek polecam także Samsunga którego sam użytkuje aktualnie.