Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz do dywanów i twardych powierzchni

08 Aug 2016 23:05 1518 5
  • Level 9  
    Witam,

Potrzebuję pomocy w wyborze odkurzacza.

Aktualnie wynajmuję mieszkanie z dywanem w jednym pokoju oraz panelami i kafelkami w pozostałych pomieszczeniach.

Zależy mi na:
    -na kółkach które nie rysują powierzchni,
    -możliwości używania worków dla alergików,
    -końcówki do twardych powierzchni,
    -raczej mniejszych gabarytach,
    -przeciętnej wadze.

W sklepie polecono mi model:
    ELECTROLUX ECO ULTRASILENCER ZUS3945WR+,
    który kosztuje ok ~650zł.

Pytanie czy muszę wydawać aż tyle kasy?
    Zależy mi na odkurzaczu, do codziennego użytku, który spełni powyższe oczekiwania i posłuży na dłużej. Nie chcę wydać majątku, ale też nie chodzi mi o najtańszy model.

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Level 19  
    Poszukaj używanego Zelmera Wodnik, nalewasz wody do zbiornika, worki ci nie potrzebne, zero pyłków, mimo, że bez hepa.
    Druga opcja odkurzacz warsztatowy z dobrym filtrem hepa. Znowu worki ci nie potrzebne, ma zdecydowanie większą siłę ssania, może nie jest cichszy ale nie męczy tak uszu jak te domowe odkurzacze.

Wykończyłem dwa odkurzacze cyklonowe z filtrem hepa.
    Pierwszy był nieporozumieniem, źle zaprojektowany, filtr bardzo szybko się zabijał.
    Drugi wchodził na kosmiczne obroty, odkurzał rewelacyjnie, ale dźwięt odrzutowca robił mi dziurę w głowie.
    Teraz używam nieco zmodyfikowanego odkurzacza kominkowego. Pomimo mniejszej mocy silnika i niższych obrotów, siła ssania jest większa niż w typowo domowych odkurzaczach. Worków nie używam, w razie potrzeby (np. odkurzanie po gipsowaniu) wlewam na dno trochę wody i pył zostaje w wodzie. Mimo rozmiarów, jest lżejszy od odkurzacza domowego i ma lepsze kółka.
  • Level 22  
    Zarówno odkurzacz wodny jak i warsztatowy będzie rysował podłogi. Przeważnie nie mają gumowych kółek tylko plastikowe ,dwa są ciężkie i głośne.

Jeszcze rok temu numerem 1 był u mnie Zelmer w dziedzinie odkurzaczy - dobrze odkurzają ,są ciche. Generalnie tutaj się nic nie zmieniło do czasu jak postanowiłem zmienić odkurzacz na nowy. Padło na SAMSUNG VC15RHNJGGT - tą markę raczej zawsze omijałem w segmencie AGD i to był wielki błąd. Odkurzacz jest lepszy pod każdym względem od Zelmera! po pierwsze wykonanie - detale dopracowane ,plastiki równo spasowane, po drugie - zwrotność - odkurzacz jedzie w linii prostej za użytkownikiem (zelmer skręcał na boki), wylot powietrza u góry a nie z boku - czyli nie podmuchuje brudu, kabel okrągły a nie płaski - nie plącze się tak. I najważniejsze - filtr HEPA. Zarówno Zelmer jak i Samsung mają wersję H13 z tym że ten w samsungu filtruje znacznie lepiej (jestem alergikiem) jedyna wada to koszt filtra - Zelmer 30 zł ,Samsung 100zł ;). Cena oryginalnych worków SafBag samsung jest jednak tańsza niż w Zelmerze (Samsung 20zł/5 szt, Zelmer 25zł/4sztuki).

Generalnie polecam jak najbardziej samsunga ,odkurza naprawdę dobrze. Alternatywą mojego modelu jest jeszcze opcja uboższa - z ręczną regulacją mocy: Samsung Jungle VCJG15RV - VC15RVNJGGT.
  • Level 14  
    No to może model ZVC305ST z Zelmera? Moc 950W, filtr antyalergiczny, możliwość stosowania worków Safbag , w zestawie szczotki do paneli. Koła oczywiście podgumowane. 4 lata gwarancji. Polska produkcja. Cena całkiem przystępna.
  • Level 19  
    Nie znam tego modelu, ale oglądałem kilka nowych Zelmerów i to już nie to wykonanie co stare Zelmery, które pracowały bezawaryjnie po kilkanaście lat.

Przemeek1988 wrote:
    Zarówno odkurzacz wodny jak i warsztatowy będzie rysował podłogi. Przeważnie nie mają gumowych kółek tylko plastikowe ,dwa są ciężkie i głośne.

Zelmer Wodnik nic nie rysuje, w warsztatowych często są takie same kółka jak w fotelach obrotowych, żaden problem wymienić na silikonowe czy gumowe.
    Warsztatowe odkurzacze wcale nie są głośne a już na pewno nie są ciężkie, co najwyżej wielkie.
  • Level 22  
    ziggurad wrote:

W sklepie polecono mi model:
    ELECTROLUX ECO ULTRASILENCER ZUS3945WR+,
    który kosztuje ok ~650zł.

Pytanie czy muszę wydawać aż tyle kasy?
    Zależy mi na odkurzaczu, do codziennego użytku, który spełni powyższe oczekiwania i posłuży na dłużej. Nie chcę wydać majątku, ale też nie chodzi mi o najtańszy model.

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

Generalnie Electrolux jest warty kasy jaką kosztuje ,to dobre maszyny, aczkolwiek polecam także Samsunga którego sam użytkuje aktualnie.