Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf V - Jak podłączyć siłownik zamka centralnego?

09 Sie 2016 00:18 783 3
  • Poziom 9  
    Witam. Potrzebuję porady dot. podłączenia siłownika centralnego zamka 2 albo 5 przewodów tak aby podczas wrzucenia biegu wstecznego wysuwał się a po wyrzuceniu biegu chował.
    Planowałem podłączyć w jakiś sposób pod zasilanie lampki cofania ale nic nie mogłem znaleźć.
    Mam w planach wrzucić pod tylni znaczek klapy w golfie v kamerę cofania.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Co wspólnego ma siłownik zamka centralnego z biegiem wstecznym i uruchamianiem kamery cofania?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    sosarek napisał:
    Co wspólnego ma siłownik zamka centralnego z biegiem wstecznym i uruchamianiem kamery cofania?

Jak na razie nic, ale Kolega sosarek chce tak zrobić, żeby miało coś wspólnego.

Rozumiem, że chcesz domontować siłownik który uchylałby emblemat odsłaniając kamerkę? Wątpię, żeby do tego celu nadawał się uniwersalny siłownik do zamka centralnego, pracę jaką on wykonuje to przesuwanie z pewną siłą pomiędzy skrajnymi położeniami, i zatrzymanie w skrajnym położeniu mogłoby mu zaszkodzić, bo w skrajnym położeniu (zależnie od modelu jak zrealizowane jest w nim sterowanie) albo krańcówka odcina mu prąd, albo siłownik wysunie się na max, i silniczek się blokuje, czyli zaczyna robić zwarcie, i trzeba odłączyć zasilanie..

Jak nadal chcesz pozostać przy tym rozwiązaniu rozejrzyj się za serwomechanizmem modelarskim albo robotyka, masz do tego masę przeróżnych dźwigni, uchwytów cięgien, zawiasów.. Tylko co z sygnałem na otwieranie bagażnika? Na ten czas albo musiałbyś bo blokować, albo rozłączać obwód od przełącznika w klamce tylnej klapy. ale to mogłoby powodować generowanie błędów w komforcie..
  • Poziom 9  
    Mam na mysli coś podobnego jak tu tylko ja to zrobię trochę inaczej ale zasada działania silownia ma być podobna.
    https://m.youtube.com/watch?v=TrF0UksurtI
    Wpadłem na pomysł żeby użyć przekaźników czasowych skracających tylko potrzebuje mądrego i prostego schematu jak to najprościej połączyć z siłownikiem.