Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 - Uniwersalny sterownik zamka centralnego - podłączenie

09 Sie 2016 00:30 2718 9
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.

Posiadam autko jak w temacie ale bez kluczyka z pilotem więc zakupiłem uniwersalny sterownik zamka centralnego ZX300 i podłączyłem go do przycisku zamykania i otwierania na tunelu środkowym.
    Sterowanie odbywa się za pomocą masy.

Podłączyłem zasilanie i przewód żółty i żółto-czarny do masy a przewód biały i biało-czarny jako sterowanie. Żeby zaczęło to działać musiałem złączyć te dwa białe przewody i podpiąć je pod przewód czerwony w kostce od w/w przycisku.

Problem jaki się pojawia to taki że jeżeli drzwi są otwarte na oścież i wcisnę w pilocie zamykanie to słychać siłowniki że chcą zamknąć drzwi ale nie zamykają się.
    Kiedy zamknę drzwi i wciskam przycisk na pilocie żeby faktycznie je zamknąć nie działa zamknięcie.
    Wciśnięcie przycisku otwierania na pilocie powoduje zamknięcie zamków.
    A wciśnięcie zamykania otwarcie. Przyciski zmieniają swoją funkcję na przeciwną.

Żeby wszystko wróciło do normy trzeba otworzyć drzwi na oścież przycisnąć przycisk otwierania zamknąć drzwi i wtedy dopiero przycisk zamykania działa.

Wiem że jest to trochę skomplikowane ale tak się dzieje i może ktoś wie jak to rozwiązać żeby tak się nie działo.

I jest jeszcze jeden problem.
    Chciałem podłączyć żeby migały kierunkowskazy przy otwieraniu i zamykaniu.
    W innym aucie podłączałem się pod przycisk od awaryjnych i nie było problemu.

Tutaj jest tak że ten przycisk jest przyciskiem zwiernym i też jest sterowany masą.

A z centralki wychodzi impuls + do sterowania lampami i nie da się tego wysterować.
    Czy komuś udało się kiedyś coś takiego rozwiązać ??

Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Coś jest nie tak podłączone, dobrze przestudiuj schemat, kierunki możesz np. poprzez dołożenie przekaźnika zwierno\rozwiernego 6 pinowego, 86,30,A-stały plus po bezpieczniku, 85-sterownie minusem od centralki, 87-plus do kierunku lewego\prawego, B-plus do kierunku lewego\prawego.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    A co to za przekaźnik znalazłem tylko 5 pinowe.
    Gdzie by trzeba się wpiąć w te kierunki najlepiej bo nie wiem gdzie szukać ;)

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Kierunkowskazy możesz podłączyć np. do BSI:
    - złącze DX, pin 13, kabel czerwony
    - złącze SX, pin 14, kabel niebieski

Podłączenie sterowania zamkiem pod "sekwencyjny" przycisk otwórz/zamknij zawsze będzie się mylić , jeżeli zapomnisz zamknąć drzwi.
    Inny sposób podłączenia , to:
    otwórz - biało/zielona kostka podwójna 40pinowa - pin 27 - podanie masy
    zamknij - biało/zielona kostka podwójna 40pinowa - pin 27 - rozcięcie przewodu
  • Poziom 14  
    A gdzie szukać tych kostek bo za bardzo się nie orientuje ;)
  • Poziom 14  
    Coś nie rozumiem tego podłączenia pod ten pin 27. Co oznacza to rozcięcie przewodu ?? Na tym samym pnie jest podanie masy i rozcięcie ??

Czy takie podlaczenie będzie umożliwiło ze jak otworze z pilota to zapali się światło w kabinie i zgaśnie przy zamykaniu ??
  • Poziom 14  
    Czy wie ktos gdzie szukac tych zlaczy dx i sx ?? Znalazlem skrzynke z bezpiecznikami ale tam nie ma oznaczen co jest co.
    Moze jakies wskazowki gdzie to znalezc ??

Z gory dziekuje.
  • Poziom 42  
    BSI się łatwo wyciąga i masz podane numery pinów, oraz kolory się nie ma problemu z odszukaniem.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Udało mi się znaleźć kostkę od kierunków.
    Jest to czarna kostka 16 pinowa. Teraz mam pytanie czy ten przewód ze sterownika mam podłączyć przez diody czy nie. Nie chciałbym uszkodzić ani samochodu ani sterownika. Chodzi mi o to czy jak włączę kierunkowskaz to napięcie które się pojawi na tym pinie 13 i 14 w tej czarnej kostce nie będzie wpływało na działanie sterownika.

Jeszcze nie wiem która to jest ta 40 pinowa kostka bo znalazłem 3 ale żadna raczej nie jest biało zielona. Jest niebieska, biała i czarna.
    I jak to podpiąć bo ten opis jest nie zbyt jasny.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Podlaczylem bez diod. Ale jest taka opcja ze mrugaja tylko tylne kierunki a przednie i boczne nie mimo ze jeden pin odpowiada za lewa strone a drugi za prawa. Jak odepne sie od jednego pinu to mruga tez tylko tyl np lewy.

Co moze byc przyczyna takiego dzialania ???